Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. «Жити здорово!» — новий соціальний проект проти наркоманії ініціював Синодальний молодіжний відділ УПЦ
03 February 2012 14:28
Ирина Яковчук

У середу, 1 лютого, в УНІАНі відбулася презентація нового соціального проекту боротьби з підлітковою наркоманією «Жити здорово!». Акція ініційована Синодальним молодіжним відділом УПЦ за підтримки видатних діячів культури, митців, спортсменів, зірок вітчизняного шоу-бізнесу.

Наразі проект реалізовуватиметься в межах Київської єпархії, проте його організатори сподіваються, що найближчим часом він набуде всеукраїнського масштабу, адже проблема наркоманії гостро постає в усіх регіонах.

Статистика і справді невтішна: на сьогодні з проблемою підліткової наркоманії стикається кожна 10-а родина в Україні, зі ста наркозалежних осіб лише п’ять повертаються до повноцінного життя, і тільки двоє здатні до повної соціалізації ― влаштуватися на роботу, створити сім’ю.

Про участь Церкви в антинаркотичному проекті, розповів керівник акції «Жити здорово!» єпископ Іона, намісник Свято-Троїцького Іонинського монастиря, голова Синодального молодіжного відділу УПЦ.

«Відділ має достатньо вагомі напрацювання у сфері соціальної роботи ― багато молодих православних українців під егідою відділу об’єднані у потужний молодіжний рух „Молодість небайдужа!”. Якщо раніше всі проекти відділу мали внутрішньоцерковний характер, то зараз ми хочемо вийти на інший рівень, так би мовити, назовні ― до тих людей, які православні за хрещенням, усвідомлюють себе православними, можливо, ще невоцерковленими.

За допомогою у боротьбі з наркоманією ми звернулися до світських людей. Хоча поняття „світський” досить умовне, адже всі ми перебуваємо у Христі Іісусі», ― зазначив владика Іона.

Основним завданням проекту він визначив позитивний посил до молоді: «Без наркотиків життя краще. І жити ― здорово!». Важливо, коли підліткам говорять про це не дорослі з притаманним їм моралізаторським тоном, а однолітки  тих, хто перебуває у групі ризику. Адже найбільшим авторитетом для молоді є такі ж молоді люди, який мають життєві пріоритеті, чітку систему духовних цінностей. І саме волонтери православного молодіжного руху «Молодість небайдужа!» і є тією необхідною «базою», на якій вибудовуватиметься соціальна концепція антинаркотичного проекту «Жити здорово!»

На подолання наркотичної залежності зараз витрачаються величезні ресурси: соціальні, інформаційні, матеріальні. Проте сама по собі наркоманія ― це гріховна пристрасть, яка призводите до повільної смерті, загибелі людини. Перш за все, це тяжка духовна хвороба. На жаль, практика реабілітації наркозалежних свідчить про те, що колишніх наркоманів не буває, змінюються лише фази їх залежності.

Саме тому пріоритетом акції «Жити здорово!» є профілактика наркоманії серед молоді, всі зусилля організаторів будуть спрямовані на те, аби вберегти підлітка від хибного кроку.

Реалізація проекту розпочнеться вже 12 лютого в галереї «Майстер-клас» (вул. Лаврська, 16) відбудеться мистецький майстер-клас написання картин під керівництвом професійних художників.

Як повідомляє УНІАН, свою участь в акції вже підтвердили співачки Ніна і Антоніна Матвієнко, актриса Ольга Сумська, скульптор Олег Пінчук, співачка Гайтана, телеведуча Світлана Рижук, актор Остап Ступка. Очікуваний спеціальний гість ― російський актор Петро Мамонов.

Художню вартість акційних картин оцінять досвідчені мистецтвознавці, після чого творчі роботи українських зірок будуть продані на спеціальному аукціоні, а виручені кошти стануть першим фінансовим внеском у розвиток проекту «Жити здорово!».

Наступним етапом реалізації проекту стане діалог з молоддю ― буде засновано однойменний сайт «Жити здорово!», що стане майданчиком для он лайн спілкування підлітків. Далі ― реалізація соціальних проектів, створення антинаркотичної вірусної реклами та відеороликів про життя українських наркоманів.  

Організатори акції готові втілювати у життя найрізноманітніші мистецьки форми боротьби з наркоманією, від есе, фото-колажів, мультиків аж до соціальних короткометражок, аби вони тільки були ефективними.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. «Жити здорово!» — новий соціальний проект проти наркоманії ініціював Синодальний молодіжний відділ УПЦ

Про концепти й реалізацію антинаркотичного руху розповіли керівники й учасники на прес-конференції в УНІАНІ.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і молодь |

4724 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Синодальний молодіжний відділ | Епископ Иона (Черепанов) | акция "Жить здорово!" |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru