Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Розвінчано міф про майбутній Собор УПЦ: архієпископ Олександр (Драбинко) заявив, що Місцеблюстителем не буде
01 July 2011 16:27
Ольга Мамона

«Так і напишіть: Драбинко Місцеблюстителем не буде.

Більш того, питання про Місцеблюстителя взагалі не ставиться і не буде ставитись. Блаженніший Митрополит Володимир при здоров’ї й виконує в повному об’ємі свої повноваження як Предстоятель Церкви», — про це сьогодні, 1 липня, заявив зокрема на прес-конференції «Справжня мета проведення Ювілейного Собору УПЦ» архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

Нагадаємо, що Ювілейний Собор Української Православної Церкви скликається 8 липня 2011 року і приурочений до 45-ліття архієрейської хіротонії Блаженнішого Митрополита Володимира.

«Як відомо, рішення про проведення Собору УПЦ прийнято на останньому засіданні Священного Синоду УПЦ за ініціативи Блаженнішого Митрополита Володимира, як це передбачено Статутом про управління Української Православної Церкви, — розпочав прес-конференцію архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Керуючий справами УПЦ. — З 1992 року в Українській Православній Церкві не проводились засідання Собору. З часу його останнього проведення в нашій Церкві відбулись суттєві зміни: значно зросла кількість парафій, храмів, монастирів, єпархій, духовних навчальних закладів і синодальних установ, активізувалась внутрішня і зовнішня діяльність».

Тому проведення Собору, за словами владики Митрофана, продиктовано наступними умовами: необхідно привести до порядку всі прийняті раніше Священним Синодом і Архієрейським Собором документи та рішення, внести певні зміни до Статуту про управління, оцінити діяльність Церкви за цей час, намітити плани на майбутнє. Зараз Церква проводить підготовку до проведення.

На питання журналістів про те, чому так терміново було прийнято рішення скликати Собор УПЦ, архієпископ Олександр пояснив, що рішення насправді не було терміновим. Про це говорили ще 4 роки тому, коли приймалася нова редакція Статуту про управління УПЦ, і на сьогодні ніяких перешкод для його проведення не існує.

У свою чергу, архієпископ Митрофан зазначив, що «проведення Собору не має жодних таємних від людей планів, бо на ньому будуть присутні Голови всіх Синодальних відділів і комісій Церкви, представники від духовенства, чернецтва і мирян всіх єпархій, і ніяких кулуарних ігор у скликанні Собору не треба вбачати».

Владика також додав, що в наступному році Церква буде відзначати 20-річчя Харківського Собору, 1150-ліття Київської Митрополії та 20-річчя Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира. Провести Собор в наступному році, коли святкуватимуться ці три важливі дати, буде складно, тому й було вирішено скликати його в цьому році.

Протоієрей Георгій Коваленко, прес-секретар Предстоятеля УПЦ, щодо «терміновості» скликання Собору зауважив, що Ювілейний Собор УПЦ збирається не для того, щоб приймати нові рішення, а щоб обговорити вже прийняті документи, які напередодні будуть надіслані робочою групою всім делегатам єпархій, що пришвидшить організацію. Крім того, сучасні технології дозволяють організовувати всі заходи швидко, тому наскільки швидко буде скликано цей Собор, залежить тільки від роботи Оргкомітету з підготовки до проведення.

Також прозвучало питання щодо розколу Церкви та налагодження діалогу між УПЦ і УГКЦ. Зокрема владика Митрофан прокоментував, що на Соборі будуть заслухані позиції кліриків УПЦ щодо взаємовідносин з іншими конфесіями в єпархіях, і відповідно до цього будуть розроблені звернення до братів і сестер, які знаходяться в розколі, а також будуть окреслені шляхи діалогу з УГКЦ у майбутньому.

Учасники брифінгу також окреслили коло питань і документів, що планується розглянути на Ювілейному Соборі. Зокрема, серед них документи щодо внесення змін до Статуту управління УПЦ, звернення до братів і сестер, які знаходяться у розколі, і до повноти Церкви, документ стосовно планів на майбутнє, прикінцеве положення про результати Собору тощо.

Нагадуємо, що розпочинається акредитація на Ювілейний Собор Української Православної Церкви, яка триватиме до 6 липня включно. Для цього необхідно надіслати листа на адресу: presschurch@gmail.com. У листі мають бути вказані: назва ЗМІ, посада, прізвище, ім’я, по батькові журналіста, паспортні дані.

Заплановано:

- протокольну зйомку роботи Собору – 14:00 

- підхід до преси прес-секретаря Предстоятеля УПЦ, секретаря Вищої Церковної Ради УПЦ, протоієрея Георгія Коваленка – 14:15

- брифінг за результатами Собору – 16:00


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Розвінчано міф про майбутній Собор УПЦ: архієпископ Олександр (Драбинко) заявив, що Місцеблюстителем не буде

Ця та інші заяви ЗМІ були спростовані учасниками прес-конференції, присвяченої меті проведення 8 липня 2011 року Ювілейного Собору.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

3812 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Собор Української Православної Церкви | Священний Синод УПЦ | Протоиерей Георгий Коваленко | Архиепископ Митрофан (Юрчук) | Архиепископ Александр (Драбинко) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru