Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Секта сайєнтології в українських школах: прес-конференція в Лаврі
25 November 2011 17:50
Ольга Мамона

«Хочеш заробити мільйон – вигадай власну релігію і можеш забирати власність, брехати, залякувати і знищувати фізично», — саме таким постулатом керуються члени однієї з найбільш агресивних тоталітарних сект – «церкви сайєнтології». Вплив секти настільки руйнівний, що в багатьох країнах Західної Європи вона визнана екстремістською та деструктивною. Останнім часом сайєнтологія стрімко набирає обертів і в Україні.

У переддень вшанування пам’яті святителя Іоанна Златоуста, 25 листопада, провідні сектознавці та священнослужителі, в рамках круглого столу «Православ'я в Україні: актуальність сучасної апологетики», зібралися разом обговорити проникнення екстремістської секти «Церква сайєнтології» у систему освіти України.

Зокрема, під виглядом благодійної організації, яка нібито бореться з проблемами наркоманії та СНІДу, сайєнтологи впроваджують в українських школах програму «Нарконон», яка насправді є першим кроком до вербування наших дітей у секту. Лише за минулий рік, за даними самих організаторів, 100 тисяч дітей примусово стали учасниками таких курсів, адже їх проведення з 2008 року дозволено Міністерством освіти та науки та Міністерством охорони здоров’я України.

***

Про негативні наслідки проникнення програми «Нарконон» у сучасну систему освіти України розповів доцент Національного медичного університету імені О.Богомольця, член Синодального відділу Української Православної Церкви з біоетики та етичних питань Анатолій Єгоренко. За словами науковця, лекції цієї програми носять психоманіпулятивний характер. Крім того, в їх основу закладені наукові концепції, розроблені засновником «Церкви сайнтології» Р. Хаббардом. Зокрема, психотипи особистості, а також фрагменти нової соціальної антропологічної моделі людини, яка нібито має захистити підлітка від уживання наркотиків, але насправді теж відноситься до концепції сайєнтологів.

«Висновок можна зробити такий, що самі лекції є елементом ланцюга вербування в секту — починаючи від діанетики і закінчуючи сайєнтологією, — наголосив Анатолій Єгоренко. — А як відомо, ще в 1950-х роках відомий науковець Е. Фромм написав рецензію на концепцію діанетики, де каменя на камені не залишив щодо її науковості, а головне – зауважив, що її запровадження матиме негативні наслідки для суспільства. Наразі саме це ми й маємо. Тобто насправді ці лекції є біомедичним експериментом, а згідно зі ст. 142 Кримінального Кодексу України такий експеримент карається арештом».

Зроблений аналіз науковці направили ще рік тому міністру освіти Дмитру Табачнику, але за цей час нічого не змінилось. Адже навіть цього місяця на «Інтері» транслювали інтерв’ю з очільником сайєнтологів в Україні Мариною Грибановою.

***

З проблемою примусового запровадження у навчальних закладах програми «Нарконон» особливо гостро зіткнулися в Харкові, Запоріжжі та Донецьку. Як розказав провідний фахівець з сектознавства в Європі, офіційний консультант Ради Європи з питань сектознавства, професор Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету Олександр Дворкін, волонтери цієї програми спочатку розповідають наркозалежним, що сайєнтологія нічого не має спільного з релігією, просто, мовляв, Хаббард «відкрив Америку». Тому просто радять проводити по 4-6 годин на добу в сауні (а якщо в людини хворе серце, то це вже небезпечно!), приймати величезну кількість вітамінів і бігати. І лише потім переходять до одітінгу, через який людина і втягується остаточно в секту.  

Що таке одітінг? Людина тримає примітивний детектор брехні – Е-метр, а одітор ставить їй найінтимніші питання. Так людина розповідає все про себе і своїх близьких, а врешті підписує розписку, що вона надає цей запис «церкві сайєнтологів» і не претендує на нього. Триває ця процедура протягом 4-5 годин, за цей час людина переживає стан ейфорії, сайєнтологи мають всю інформацію про неї. А крім того, через людину за цей час проходить така кількість току, якої достатньо для електрошоку. Тому врешті дуже часто людина просто божеволіє.

***

Про те, як відрізнити секту від реабілітаційного центру розказав заступник голови Донбаського православного об’єднання «Тверезіння» протоієрей Євгеній Пейков. За словами отця Євгенія, православні реабилитаційні центри не використовують людську біду, щоб привести людину до Православ’я.

«Ні в якому разі ми не ставимо перед людиною умову: спочатку прийми Православ’я, а потім вилікуємо, - наголосив він. - Навпаки, більшість людей, які приходять по допомогу, невіруючі, а ми все одно їм допомагаємо. Спочатку пропонуємо звільнитись від залежності і лише потім, якщо людина того бажає, ми допомагаємо воцерковитися. Тільки очищений від наркотиків мозок може прийти до віри! У секті все навпаки: стань нашим членом, покайся, приведи рідних, а потім ми тебе вилікуємо».

***

Потрапивши до секти сайєнтологів, людина стає залежною і робить усе те, що їй диктують. Тільки одиницям вдається повернутися до нормального життя, долі ж інших – сумні. Існує численна кількість випадків, коли сайєнтологи вбивали ближніх, доводили їх до безумства або самогубства, адже їм здавалося, що це «шлях до очищення».

Як можна протистояти секті сайєнтологів розповів Олександр Дворкін: «Все должны стать заслоном распространению саентологии. Информация и еще раз информация о реальных последствиях влияния саентологии на личность — предупрежден, значит вооружен. Также нужно следовать европейским странам, где в Германии, к примеру, запрещено совмещать работу на госслужбе с членством в «церкви саентологов», и отслеживает это ведомство так называемой «тайной полиции». Поэтому наше общее дело — поставить заслон и оградить жителей, в частности, Украины от проникновения концепций саентологии. Именно с этой целью собрались участники этой конференции, результатом которой станет разработка стогового документа - обращения к властям Украины с просьбой противостоять внедрению программ саентологии в учебных заведениях».

***

Нагадаємо, що протягом двох днів у Києво-Печерській Лаврі проходив круглий стіл, присвячений сучасній апологетиці, де особливе місце приділялося деструктивному впливу сект на особистість. Результатом засідання стало прийняття офіційного звернення до Президента України, а також парламентарів щодо протистояння впровадженню сайєнтологічних програм у сучасну систему освіти.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Секта сайєнтології в українських школах: прес-конференція в Лаврі

Учасники розповіли, чому програма "Нарконон" та інші небезпечні, як їм протистояти, як відрізнити секту від соціального центру та багато іншого.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і освіта | Церква і суспільство |

2785 переглядів / Коментарів: 0

Теги: секти |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru