Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Президент України поставив завдання забезпечити святкування 1025-річчя Хрещення Русі на найвищому рівні
26 January 2013 22:22

А ще — відзначити ювілей в кожному населеному пункті, організувати для цього належні засоби безпеки і залучити всі християнські церкви, державні установи та органи місцевого самоврядування.

1025-летие Крещения Руси

Про це та інше йшлося під час наради Організаційного комітету з підготовки та відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі, що відбулася в п’ятницю, 25 січня, у приміщенні Адміністрації Президента України. У нараді під головуванням Віктора Януковича взяли участь Прем’єр-міністр України Микола Азаров, керівники міністерств, голови міських адміністрацій та представники християнських конфесій України. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву у нараді представляв Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній.

1025-летие Крещения Руси

У ході наради Президент наголосив, що 1025-річчя Хрещення Київської Русі має бути відзначене на найвищому рівні.

За словами Віктора Януковича, «Хрещення Русі і християнство були і залишаються символом соборності. Саме тому ми сприймаємо християнську віру, передусім, як консолідуючу, інтегруючу силу».

Після прийняття християнства у Київській Русі Київ став одним із найбільших духовних центрів світу. «Саме з християнством пов’язана цивілізаційна роль Києва в Європі. Адже Древня Русь не тільки увійшла в сім’ю християнських народів на правах рівноправного члена, а й почала відігравати роль вагомого гравця на міжнародній арені молодої Європи. Україна послідовно продовжує цю місію», — наголосив глава Держави.

Зважаючи на її виняткове значення, 1025-річчя Хрещення Русі буде відзначатися «в кожному селі, місті, регіоні», — зауважив Президент.

А також зазначив, що розраховує на тісну взаємодію та співпрацю всіх християнських церков, державних установ та органів місцевого самоврядування в організації та проведенні святкових заходів із підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі. «Я розраховую на державно-церковне партнерство в центрі та на місцях, взаємоповагу та спільні дії», — сказав Глава держави під час наради.

1025-летие Крещения Руси

Президент наголосив, що до святкової дати необхідно впорядкувати території та релігійні об’єкти, пов’язані з історією та християнською традицією. Також особлива увага має бути приділена християнській культурній спадщині — пам’яткам архітектури, живопису, скульптури, писемності. «Все це має бути чітко розплановано у найкоротші терміни», — наголосив Віктор Янукович.

Глава держави заявив про важливість проведення конференцій та інших заходів за участю науковців та експертів, присвячених історії, культурній спадщині, питанням державно-церковного діалогу.

Крім цього, необхідно реалізувати належні заходи безпеки, щоб створити умови для спокійного і толерантного святкування. «Особлива увага — профілактиці загроз, унеможливленню навіть спроб вплинути на святкові заходи з будь-якої сторони», — сказав Президент України.

Віктор Янукович наголосив, що до участі в заходах мають бути запрошені глави та делегації церков вселенського православ’я та християнського світу.

«Християнізація Русі-України ознаменувала собою нову віху національної історії. Вона раз і назавжди окреслила цивілізаційну приналежність нашої держави. Фактично з часів великих князів київських — Володимира Святославовича, Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха — Русь-Україна стала невід’ємною складовою європейського простору», — зауважив Глава держави.

Президент України

За матеріалами сайту Президент України


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Президент України поставив завдання забезпечити святкування 1025-річчя Хрещення Русі на найвищому рівні

А ще — відзначити ювілей в кожному населеному пункті, організувати для цього належні засоби безпеки і залучити всі християнські церкви, державні установи та органи місцевого самоврядування.Рубрики: Новина дня | Київська | Церковно-державні відносини |

2603 переглядів / Коментарів: 0

Теги: День Крещения Руси |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru