Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Представники Церкви і держави обговорили проблеми українських заробітчан
20 March 2012 13:58

15 березня у Великому конференц-залі Національної Академії Наук України в Києві пройшов круглий стіл: «Обличчям до людини: Церква і держава у служінні мігрантам». Українську Православну Церкву на форумі представляли заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич і співробітник Відділу Андрій Кобилецький.

Мета форуму полягала в обговоренні проблем українських заробітчан і пошуку шляхів співпраці між Церквою та державою в питаннях формування державної концепції ефективної міграційної політики.

Протягом останніх двох десятиліть спостерігається проблема збільшення міграційних потоків, зокрема у сторону виїзду наших громадян закордон. У зв’язку з цим виникла й проявила себе низка проблем, а саме неефективність державно-правових механізмів управління міграційними потоками, зростання суспільної напруги, численні порушення фундаментальних прав людини, зростання кількості мігрантів із неврегульованим статусом, поширення торгівлі людьми з метою сексуальної та трудової експлуатації, поширення нелегального перетину кордону і т.п.

Відтак, мігранти шукають вирішення своїх проблем шляхом формування міжперсональних соціальних мереж, вузловими елементами яких, в основному, виступають церковні общини. З огляду на це, Церква перебирає на себе також і не властиві їй функції держави, зокрема, у питаннях працевлаштування, соціального забезпечення, представництва законних інтересів мігрантів перед органами державної влади країн перебування тощо.

У своєму виступі протоієрей Миколай Данилевич розповів про ту роботу, яку веде Українська Православна Церква щодо опікування заробітчанами. Отець Миколай, зокрема, зазначив, що вищезгадані соціальні проблеми українських мігрантів є спільними для всіх наших громадян, незалежно від віросповідання. Церква є чи не єдиною інституцією, яка реально надає допомогу мігрантам - допомогу не лише духовну чи психологічну, але й благодійну, допомогу при працевлаштуванні, у вирішенні різноманітних проблемних ситуацій тощо.

Заступник Голови ВЗЦЗ сказав, що ефективно допомагати нашим заробітчанам у змозі лише визнані релігійні конфесії. В даному випадку це є Українська Православна Церква, яка опікується своїми вірними в рамках закордонних структур Московського Патріархату, та Українська Греко-католицька Церква, яка діє закордоном у рамках канонічних структур Римсько-католицької Церкви.

У роботі круглого столу також взяли участь представники Української Греко-католицької Церкви, керівники державних структур, політики, представники дипломатичних установ в Україні, науковці-дослідники, представники громадських організацій та українських діаспорних організацій Португалії та Італії.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Представники Церкви і держави обговорили проблеми українських заробітчан

Про неефективність державно-правових відносин, порушення прав людини, поширення торгівлі людьми, нелегальний перетин кордону та інше йшлося під час круглого столу «Обличчям до людини: Церква і держава у служінні мігрантам».Рубрики: Події на часі | Київська | Церковно-державні відносини |

1413 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і держава |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru