Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Поспішайте! Перша Всеукраїнська виставка православної ікони працюватиме до 9 червня
06 June 2013 18:48
Анна Синица

22 травня в галереї «Соборна» з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира відкрилась перша Всеукраїнська виставка православної ікони, приурочена до 1025-річчя Хрещення Русі.

Організаторами виставки стали Творче об’єднання іконописців в ім’я преподобного Аліпія Печерського; єпископ Макарівський Іларій, Вікарій Київської Митрополії, голова Синодального комітету з біоетики та етичних питань; Духовно-просвітницький центр Кафедрального Собору на честь Воскресіння Христового та галерея «Соборна».

Виставка об’єднала 25 іконописців з різних міст України: з Києва, Львова, Одеси, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Луцька, Кривого Рогу, Вінниці та ін. На ній представлено 84 роботи майстрів сучасного іконопису України.

Відкрила виставку організатор та куратор виставки, голова Творчого об’єднання іконописців в ім’я преподобного Аліпія Печерського, Ірина Богданова:

«Мета виставки полягає в популяризації церковного мистецтва і ознайомлення суспільства з іменами сучасних українських іконописців та їхніми творами. Ми маємо надію, що відродження та розвиток традицій іконопису на теренах України буде й надалі стрімко прямувати до своєї головної мети – прославлення Бога та спасіння душі».

Привітали учасників та гостей виставки єпископ Бородянський Варсонофій, Вікарій Київської Митрополії, голова Парафіяльної ради Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, а також співорганізатор виставки, єпископ Макарівський Іларій, Вікарій Київської Митрополії.

В рамках виставки пройдуть лекції мистецтвознавців для широкого кола слухачів з історії українського іконопису та майстер-класи для дітей «Знайомство з технологією ікони, або Як це зроблено?» (01.06.13).

Іконописець Ірина Богданова подарувала Кафедральному собору ікону «Богородиця на престолі».

***

Історія та традиції іконопису на території України сягають своїм корінням ще до часів князювання святого великого рівноапостольного князя Володимира та великої події в культурному і релігійному житті наших предків – Хрещення Київської Русі. Саме з джерела Хрещення, з візантійських витоків, розповсюджувався іконопис на теренах Київської Русі. Візантійські іконописці передавали традиції сакрального мистецтва місцевим майстрам. Одним з таких був відомий нам з «Патерика Печерського» преподобний Аліпій, іконописець Печерський. Він та багато інших талановитих майстрів того часу формували школу іконопису на київських землях та за їх межами, а їхні твори та імена поповнили скарбницю сакрального мистецтва і духовного життя не тільки в Україні, а й за кордоном.

Всеукраїнська виставка православної ікони представляє твори сучасного покоління українських митців, які опановували християнське церковне мистецтво на рубежі ХХ-ХХІ століть та продовжують опановувати нині.

В непрості часи на пострадянському просторі митці по крихтах набирались досвіду, з’являлись нові школи іконопису, в деяких навчальних закладах почали вивчати сакральне мистецтво. Можна с впевненістю сказати, що наразі в українському іконописі відбувається відродження іконописних традицій, і свідчення цьому  - роботи представлені на виставці. Все більше художників-іконописців звертаються до візантійської іконографії, до витоків іконопису, в той же час не забуваючи надбання національної мистецької школи.

Символічним є те, що Всеукраїнська виставка православної ікони відбувається в галереї «Соборна», поряд з будівництвом Кафедрального Собору Української Православної Церкви на честь Воскресіння Христового, ніби нагадуючи нам, тільки соборно ми маємо відбудовувати наші духовні та мистецькі надбання, прямуючи шляхом спасіння».

Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України

«Ті вічні істини, вічні символи, які розкриває ікона, є не просто передачею якоїсь особливої інформації, а якраз життєствердними, дороговказними для нашого існування. Тому кожен, хто доторкнеться до цієї виставки, зможе винести з неї не тільки захоплення красою і новим світом, про який свідчить ікона, а й отримати той заряд життєвої енергії, життєвих установо, які вона передає, будучи по своїй суті онтологічною.

Хочеться побажати всім, хто відвідає Всеукраїнську виставку православної ікони, здобуття тих духовних перлин, тих дорогоцінних вражень, які допомогли б їм у їхньому повсякденному житті, стали б стрижнем їхньої стійкості до спокус цього світу і дали можливість по-новому по  глянути на світ, який нас оточує і на той вишній світ, який дотичний до нас через Святу Церкву, Святі Таїнства і через ту духовність, спадкоємцями якої ми є».

Преосвященний Іларій, єпископ Макарівський

***

Подивитися експозицію можна до 9 червня у галереї «Соборна» (м. Київ, Залізничне Шосе 3, станція метро «Либідська» (вхід з боку автостоянки) з 10:00 до 19:00 (без вихідних).

Довідки за телефоном: (044) 529-03-59

Переглянути on-line каталог

duhcenter.in.ua


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Поспішайте! Перша Всеукраїнська виставка православної ікони працюватиме до 9 червня

Побачити роботи майстрів сучасного іконопису можна в галереї «Соборна». (+on-line каталог)Рубрики: Події на часі | Київська | Церковне мистецтво |

2947 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Церква і культура | Духовно-просвітницький центр УПЦ | 1025-річчя Хрещення Русі |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru