Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Пересопницьке Євангеліє – центр експозиції УПЦ на виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2011»
17 February 2011 10:15

Вчора, 16 лютого, у київському Палаці дітей та юнацтва відкрилася XIV Міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2011». Вдруге в цьому важливому форумі бере участь Українська Православна Церква. Більше того, з Благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, у відкритті виставки взяв участь голова Учбового комітету Української Православної Церкви, ректор Київських духовних академії та семінарії архієпископ Бориспільський Антоній. Владика ректор вперше представив робітникам освіти факсимільне видання Пересопницького Євангелія, кошти від реалізації якого йдуть на будівництво у Києві Свято-Воскресенського кафедрального собору та Духовно-просвітницького центру УПЦ.

«Атеїстична пропаганда звела стіну між Церквою і культурою, духовною і світською освітою, і ось тепер ми поступово розбираємо цю стіну спільними зусиллями, – сказав владика ректор, вітаючи організаторів і учасників виставки. – Дана виставка – яскраве свідчення благого взаємного співробітництва на цьому шляху».

«Родзинкою» церковної експозиції на виставці, безумовно, стала Українська Першокнига. Як вже повідомлялося, у 2011 році Україна урочисто відзначає 450-річчя Пересопницького Євангелія – однієї з найбільш значних вітчизняних пам’яток староукраїнської літературної мови та мистецтва. Її видання стало найвидатнішою подією у житті українського народу, тому що явилось тим найважливішим фактором накопичення, який вплинув на подальшу долю освіти в Україні..

Владика ректор зачитав вітальне слово організаторам і учасникам Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всєя України Володимира. У своєму слові Митрополит Володимир відзначив важливість освіти для суспільства, а також розповів про роль Української Православної Церкви у вихованні та релігійній освіті українського народу. У своєму Зверненні Предстоятель УПЦ звернув увагу на  факсимільне видання Пересопницького Євангелія: «Доля цього Євангелія складалася досить трагічно, і, до нещодавнього часу, воно було фактично викреслено з історії України.  Але неможливо так просто викреслити з історії нашої культури таку велику святиню. У 2007 році спільними зусиллями УПЦ і Національної Академії наук Україні, а також Національної бібліотеки імені академіка Вернадського розпочато справу по даруванню Пересопницькому Євангелію нового життя: з нього було зроблено факсимільне видання, яке було презентовано у різних куточках світу. Вже у сучасній Україні Пересопницьке Євангеліє отримало значення політичного символу нації та використовується під час інавгурації Президентів України».

У Зверненні Його Блаженство також побажав учасникам виставки плідної роботи і допомоги Божої у добрих намірах на благо України.

По завершенню офіційної частини високі гості відвідали презентаційній місця учасників виставки, повідомляє сайт КДАіС. В цьому році Київські духовні школи презентують свої офіційні видання – «Труди КДА», студентський журнал «Академический летописец», а також ком пакт-диски з дореволюційним виданням «Трудів КДА» і пісноспівами хору Київських духовних шкіл.

За матеріалами сайту sobor.in.ua


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Пересопницьке Євангеліє – центр експозиції УПЦ на виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2011»

Церква вперше представила робітникам освіти факсимільне видання Української Першокниги.Рубрики: Події на часі | Київська | Духовні навчальні заклади | Книжковий огляд | Церква і освіта |

2284 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Пересопницкое Евангелие | КДАіС |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru