Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
02 May 2012 13:52
Любовь Дубова

Чорнобильська трагедія назавжди змінила життя мільйонів людей: вивільнена під час вибуху радіоактивність прирівнюється майже до півсотні атомних бомб, скинутих на Хіросіму; внаслідок аварії мертвою зоною стала територія, яка за площею дорівнює цілій Чорногорії; більше півмільйона ліквідаторів та переселенців постраждали безпосередньо та від наслідків аварії; і на сьогодні ще 5 млн. мешкає на забрудненій території. Масштаби людського горя продовжують з болем озиватися в серці, незважаючи на те, що вже 26-й рік поспіль ми чуємо ті самі цифри.

Головне – не забути. Головне – не скам’яніти серцем. Пам’ятати про подвиг ліквідаторів, зламані долі, втрачені міста та села. Пам’ятати та передавати цю пам'ять нашим дітям — заради майбутнього.

***

Чудотворний образ із Чорнобиля

1 травня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира,  у храм Всіх святих біля місця будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового прибув чудотворний образ «Спас Чорнобильський». Ікона приїхала до нас із єдиного діючого в зоні відчуження Свято-Іллінського храму, що в місті Чорнобиль .

Об 11-й ранку вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій у співслужінні  духовенства Південно-Західного благочиння м. Києва очолив молебень перед чудотворним образом.

У своїй проповіді єпископ Іларій наголосив на важливості пам’ятати про трагедію та людей, які поклали свої життя для нашого спасіння: «Будемо просити Господа і Пресвяту Богородицю, щоб вони давали і нам сили залишатися завжди на стороні життя. І якщо ми так будемо діяти самі, подавати приклад своїм дітям, вчити онуків, то, дійсно, благословення Господнє завжди буде з нами. Господь благословлятиме нас — і така трагедія більше не повториться».

Унікальна виставка

Після молебню в Галереї «Соборній» відбулося урочисте відкриття унікальної виставки «Чорнобиль: Люди — Місця — Солідарність – Майбутнє», присвяченій 26-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Виставка проводиться Відділом благодійності та соціального служіння при Священному Синоді УПЦ спільно з Дортмундським Міжнародним освітнім центром за підтримки Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, а також Синодального відділу біоетики та етичних питань.

Виставка представлена інформаційною частиною та фотовиставкою. Через невеличкий «коридор» відвідувачі потрапляють всередину ротонди, де в промовистих та вражаючих фактах розповідається про катастрофу, що сталася на реакторі, її наслідки для людей і навколишнього середовища.

Сама ротонда складається з ряду інтерактивних стендів, присвячених різним аспектам катастрофи. Тут можна не тільки прочитати ту чи іншу інформацію, але й одразу переглянути записи з місця аварії та оцінити розміри трагедії за допомогою вбудованих цифрових карт.

Півмільйона героїв-мучеників

Однак найбільш промовистою частиною виставки є стенд, присвячений ліквідаторам та переселенцям із Чорнобиля. За різними підрахунками, протягом 1986-1989 років для ліквідації наслідків аварії на 4-му реакторі ЧАЕС було задіяно від 600 до 800 тис. осіб. Ці люди виконували технічно-рятувальні роботи на зруйнованому реакторі, будували саркофаг, проводили евакуацію населення з 30-кілометрової зони відчуження. Окрім того, вони займались дезактиваціює навколишній територій – знімали верхній шар грунту, мили будинки і машини, асфальтували вулиці і закопували забруднену радіацією техніку.

Ліквідатори приїжджали з різних республік Союзу – інженери, будівельники, вчені, лікарі, пілоти, водії, кухарі, прибиральники… 3% загальної кількості ліквідаторів становили жінки.

Згідно з дослідженнями незалежних експертів, на 2006 рік внаслідок аварії померло близько 120 тис. ліквідаторів.

На стенді, який покликаний розказати про цих людей, вмонтовано аудіозаписи спогадів очевидців про ці події, представлено фотографії ліквідаторів – незадовго перед аварією та під час підготовки виставки. Особливий погляд та пронизливий біль їхніх спогадів просто не може залишити байдужим.

Фотовиставка та живе спілкування з очевидцями аварії

Фотовиставка розташована на зворотньому боці ротонди. Тут представлені історичні фотографії, зроблені в Прип’яті і зоні відчуження, портрети учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, для яких Чорнобиль розділив життя на «до» і «після» аварії.

У рамках виставки організовані також зустрічі з ліквідаторами та очевидцями трагедії. У Німеччині, наприклад, було проведено 870 подібних зустрічей, і всі вони викликали величезний інтерес у німецьких студентів і школярів.

Основною метою виставки є збереження пам’яті про міста і села, що залишилися в зоні відчуження, про людей, які ціною свого життя та здоров’я  ліквідували наслідки дії «мирного атома».

За словами Голови Синодального відділу благодійності та соціального служіння архідиякона Сергія Косовського: «Для нас важливо пам’ятати про цю трагедію. Адже Православна Церква завжди особливо молилася за людей, які поклали свою душу заради життя інших – «немає більшої любові за ту, коли хто душу свою покладе за друзів своїх». Ми просто зобов’язані пам’ятати цих людей і про те, що вони врятували життя всім нам… І  ми будемо обов’язково знаходити можливість, щоб і надалі сприяти в організації цієї виставки, не тільки в Києві, а й в інших містах України».

Виставка «Чорнобиль: Люди — Місця — Солідарність – Майбутнє» – пересувна. Україною вона подорожуватиме аж до кінця 2013 р. Після Києва експозиція відправиться до Славутича, потім до Харкова та інших українських міст.

В Галереї «Соборній» виставка працюватиме до 10 травня. Години роботи: 10.00-19.00. Вхід вільний.

Чудотворна ікона «Спас Чорнобильський» знаходитиметься у храмі Всіх святих (Залізничне шосе, 3) до 9 травня.

 

****

Історія створення образу «Чорнобильський Спас»

Унікальність ікони «Чорнобильський Спас» у тому, що вперше в православній іконографії поряд з ликами святих зображені люди. Задум створення такої ікони прийшов Юрію Андреєву, який присвятив своє життя ядерній енергетиці, а під час аварії отримав величезну дозу радіоактивного опромінення. Нині він — президент Союзу «Чорнобиль Україна».

Ікона багато разів являлася Юрію Борисовичу уві сні, але він вважав її створення незбагненною мрією, у певній мірі навіть єрессю. Але одного разу Юрій Андрєєв запитав у Митрополита Київського Володимира, чи можна написати ікону Спасителя разом із чорнобильцями, які рятували планету від радіації. Чужої крові вони не пролили, а своєї не пошкодували. Блаженніший одразу дав благословення іконописцю Владиславу Горецькому на написання ікони.

Горецький довго працював в Троїце-Сергієвій Лаврі, володіє унікальною технікою роботи з сусальним золотом. З початку квітня 2003 року Юрій Андрєєв та Володимир Горецький почали працювати над сюжетом і композицією ікони. У верхній частині ікони розташовані фігури Богородиці, Ісуса Христа та Архистратига Михаїла — він очолює воїнство живих і мертвих чорнобильців.

У нижній частині ікони, на передньому плані — Чорнобильська сосна — невигаданий символ трагедії. Сосна, яка нагадує хрест, розташована майже на одній лінії з четвертим аварійним блоком та містом Прип'ять.

Після вибуху на ЧАЕС праворуч і ліворуч від міста Прип'ять пройшли два сліди викидів, які накрили кладовища, лікарню, гаражі, виробничу зону, пожежне депо. Сосна росла в зоні цього «рудого лісу» — у зоні дуже сильного забруднення (від 100 до 1200 рентген на годину). Під час ліквідації весь ліс було знищено, а сосну з оточуючими її військовими обелісками — залишили. Дерево стало символом Чорнобильської трагедії. Йому відведено центральне місце в нижній частині ікони.

Зліва зображено душі померлих чорнобильців, справа — ліквідатори аварії: пожежний в респіраторі, працівник станції, льотчик, медсестра. На обрії, за обрисами саркофага видніється заграва сходу, в небі летить зірка Полин. На задньому плані — земля обпалена, на передньому — зелена, оживаюча.

Горецький працював над «Чорнобильським Спасом» п'ять місяців. Ікона була освячена 28 серпня 2003 р. біля стін Успенського храму в Києво-Печерській Лаврі. Ікону передали Успенському Храму, але на прохання чорнобильців вона постійно знаходиться в хресних ходах по областям України. Ікона стала розрадою не тільки чорнобильцям, її шанують в багатьох українських родинах, адже трагедія Чорнобиля, за великим рахунком, торкнулася кожного.

Чорнобильська катастрофа — це випробування, дане Господом, щоб застерегти людину від більш страшних помилок. Людина через своє незнання, безпечність та жадібності може стати небезпечною для всього живого на землі. Але Бог дав це випробування тим, хто був в змозі з ним впоратися. Чорнобильці-рятувальники заслужили найвищу нагороду, можливу на землі — бути прирівняними до воїнства Божого.

Уже протягом двадцяти шести років Церква підносить молитви про жертв аварії на Чорнобильській АЕС, розділяючи скорботу рідних і близьких, усе вистраждане чорнобильцями. І в пам'ять про загиблих і во здравіє живих було написано образ «Чорнобильський Спас».

 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)
 КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС у столицю привезли чудотворну ікону «Спас Чорнобильський» та унікальну виставку (+фото)

Поклонитися чудотворному образу, відвідати експозицію та поспілкуватися з ліквідаторами аварії можна до 10 травня.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Соціальне служіння | Церква і суспільство |

2631 переглядів / Коментарів: 1


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Пам’ять заради майбутнього: до річниці трагедії на ЧАЕС ...

Христос Воскресе! На главном фото - две иконы. Вторая ВПЕРВЫЕ вывезена из Чернобыля - и жаль, что ни слова про эту чудесную икону - "Богородица Полынь Чернобыля", ни про ее удивительную историю ...

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru