Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Незабаром побачить світ книга «Житіє преподобної матері нашої Марії Єгипетської»
09 March 2012 15:58

Найближчим часом світ побачить книга «Житіє преподобної матері нашої Марії Єгипетської» у викладі українською мовою.

Видання готує столична парафія святителя Спиридона Триміфунтського, що у Святошинському районі м. Києва, спільно з видавництвом «Соборність». 

Розповідь про святу Марію, яку знайшов преподобний Зосима у Прийорданській пустелі, була записана патріархом Єрусалимським Софронієм у VII ст. Однак, повість про святу й раніше поширювалася в усній монастирській традиції не менш як сто років.

Преподобна Марія Єгиптянка – одна з найбільш великих святих за всю історію християнства. Її життя – надзвичайне, надзвичайним був і шлях її навернення до Бога, її винятковий духовний подвиг та його плоди. У житії святої йдеться про її зречення від гріха, про довге покаяння в пустелі, про видимий знак прощення Божого.

Оповідь про неї особлива, вона немовби хороший іконописний образ. Зазвичай про преподобну Марію говорять як про «помилувану» Богом, і це вірно. Читаючи оповідь про життя святої, розумієш: минулого у преподобної Марії просто немає... Немає блудниці. Є велика свята! Та, що увійшла до раю разом зі святими.

Згідно з переданням, Марія вела блудне життя протягом сімнадцяти років в Александрії. Навернулася вона до Бога на порозі Храму Гробу Господнього в Єрусалимі. Пішла в пустелю біля Йордану, де й прожила в покаянні ще сорок сім років.

Образ преподобної Марії Єгипетської є прикладом як великого покаяння грішниці, так і невимовного милосердя Божого до людини. Тому у житті кожного християнина він має надзвичайно важливий, якщо не знаковий, характер. Недарма вшануванню святої присвячено не тільки перше квітня – день спогаду про її упокоєння, але й п’яту неділю Великого посту – останню неділю святої Чотиридесятниці, перед якою в четвер відправляється особливе ранкове богослужіння – утреня з Великим каноном преподобного Андрія Критського, що називається «Маріїним стоянням». На Утрені з поклонами після кожної пісні покаянного канону згадують також і святу Марію з Єгипту словами: «Преподобна мати Маріє, моли Бога за нас».

В Україні житіє святої Марії було також одним з улюблених домашніх читань. Тому книга розрахована і для читання у храмі, і для особистого прочитання кожному, хто надихається покаянним прикладом святих.

Книга видається з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира й рекомендована до друку Рецензійною комісією Української Православної Церкви.

Головний редактор – настоятель київської парафії в ім’я святителя Спиридона Триміфунтського протоієрей Миколай Данилевич.

Переклад з російської (за переказом святителя Димитрія Ростовського) та видання книги підготовлено Василем Генсьорським.

Формат книги: 148×210

Палітурка: м'яка.

Кількість сторінок: 32.

Книга надійде у роздрібний продаж в мережу церковних магазинів з 15 березня. Щодо придбання книги за гуртовими цінами можна звертатися за адресою:

03194, Київ, просп. Леся Курбаса, 7-б, оф. 3

Тел.: +38 (044) 360-04-77,

+38 063-629-17-11

www.spiridon.in.ua – сайт парафії.

e-mail: info@sobornist.in.ua; info@sobornist.in.ua;

www.sobornist.in.ua – сайт видавництва.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Незабаром побачить світ книга «Житіє преподобної матері нашої Марії Єгипетської»

В Україні житіє святої Марії було одним з улюблених домашніх читань. Тому книга розрахована і для читання у храмі, і для особистого прочитання кожному, хто надихається покаянним прикладом святих.Рубрики: Події на часі | НЕЗАБАРОМ | Київська | Книжковий огляд |

2893 переглядів / Коментарів: 4

Теги: Великий пост |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Интересный проект. Хотя мне

Интересный проект. Хотя мне лично боле симпатичен текст на русском, но будем надеяться, что и украинский вариант не подведет. Предыдущие материалы издательства довольно таки порадовали. Видно, - стараются люди, что в нашем обществе необычайная редкость.

Я не художник, но икона

Я не художник, но икона понравилась, вряд ли есть необходимость менять (возможно Юрий предлагает что-то более каноническое - куда уж более?). И дизайн весьма симпатичен. По поводу перевода: интересна сама идея украинского варианта жития. Помнится знакомый батюшка еще в прошлом году читал в храме в собственном переводе, но теперь, надеюсь, официальное издание исправит его ошибки.

Зауваження приймаємо і сприймаємо

Юріє, чудово! Просив би Вас звязатись з нами через info@sobornist.in.ua, і можлво нам щось запропонуєте краще, ще є день в запасі;) З повагою прот. Миколай Данилевич

Без сумніву хороша новина -

Без сумніву хороша новина - чергове україномовне видання. Однак, як у художника є застереження щодо зовнішнього оформлення книги, а саме використання репродукції ікони святої ненайкращої мистецької якості. У наш час через завдяки електронним ресурсам є доступ до багатющої спадщини давнього православного мистецтва. Варто підбирати якнайкращі зразки, адже Церква повинна здійснювати й просвітницьку місію.

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru