Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Навіщо українцям свій «Фома»: відбулася презентація журналу «Фома в Україні»
20 April 2012 02:58
Ольга Мамона

Найпопулярніше православне видання «Фома» відтепер виходить і в новому форматі – «Фома в Україні». Символічно, що перший номер журналу вийшов напередодні найсвітлішого християнського свята – Великодня, а 19 квітня, напередодні Фоминої неділі, в інформагентстві УНІАН відбулася презентація «Фоми в Україні».

Ідея створити цей журнал виникла у головного редактора ВД «Фома», Голови Синодального інформаційного відділу Руської Православної Церкви Володимира Легойди, тоді ще студента Московського державного інституту міжнародних відносин, після поїздки до Америки. Там він познайомився з православною громадою, яка видавала журнал «Смерть світу», і, як він зізнається, «заразився» ідеєю створити власний журнал, який би розповідав про красу православ’я сучасною мовою. Так виникло видання, що зараз є найпопулярнішим в усьому пострадянському просторі.

З чим журнал «Фома» прийшов до українських читачів? За словами Володимира Легойди, коли та група людей в середині 90-х створювала цей журнал, то нагадувала закохану людину. Коли людина закохана, то той світ, що до того моменту здавався їй чорно-білим, насправді виявляється кольоровим. Тим своїм відкриттям, радістю закохана людина хоче поділитися з усіма оточуючими, розповісти, як прекрасна кохана. І задум журналу якраз був подібний до стану закоханої людини - передати ту красу віри, поділитися з іншими тією радістю пізнання Бога.

«Есть такой стереотип, особенно среди молодежи, что в церкви нас во всем заставляют каяться, - додав головний редактор «Фоми». - Но мы часто забываем или вовсе не говорим, что християнство не о том, каким человек был, и даже не о том, каким человек есть. Все християнство о том, каким человек может стать - подобно Христу. И это самый главный мэсидж, с которым мы обращаемся к читателям, к людям сомневающимся. Мы и сами себя относим к сомневающимся, потому что не сомневающийся ни в чем человек, наверное, не совсем живой.

И еще один главный смысл, который мы пытаемся передать: христианство – это весть о подлинной свободе, это возможность стать метким стрелком, чтобы человек поднялся с колен, на которые его опускает грех».  

Про те, навіщо нам український «Фома», головний редактор сказав, що віра, дійсно, об’єднує людей усіх націй, але в кожного народу є певні особливості менталітету, культури, політики, соціальної місії тощо. Саме ці особливості, а також технічні нюанси щодо передплати часопису і сприяли тому, щоб в Україні виник свій варіант видання.

А ще, виявляється, Володимир Легойда сам родом з України і сподівається, що його перша Батьківщина так само радісно зустріне новий православний журнал для тих, хто сумнівається, як його колись зустріла Росія.

Разом із тим, є у «Фоми» й апостольське призначення. Про апостольську подорож журналу Україною розповів Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, який наголосив, що журнал «Фома в Україні» отримав благословення Предстоятеля УПЦ і увійшов до списку ЗМІ, рекомендованих УПЦ. Таким чином, перелік православних видань України поповнився спільним із Росією  міжнародним інформаційно-соціальним проектом.

Про соціальну місію журналу розповів керівник проекту Антон Нікітін, який наголосив, що вже сьогодні видання співпрацює з порталом sirotstvy.net і допомагає дітям-сиротам знайти люблячу родину.

А ще на сторінках «Фоми в Україні» – історії сумнівів і одкровень, дружби і милосердя, жертовності і щастя, відповіді на питання, що часто виникають у кожного з нас: навіщо людині віра, чи можна подолати байдужість, що нас чекає після смерті? Уже перші статті «Фоми в Україні» можуть дивувати, тому що, виявляється, і Дмитро Дюжев, і Марія Миронова, і Емір Кустуриця, і Олег Карамазов, яких ми звикли бачити в амплуа «зірок», є віруючими людьми, які шукають шлях до Бога.

Щодо «зірковості», то нерідко доводиться чути якраз звинувачення «Фоми» в «надмірному глянці». «На самом деле мы использовали только один глянцевый ход, - сказав Володимир Легойда. – Мы публикуем известных людей. Это двойной эффект. Ну, вот идет человек, видит – в витрине журнал, а на обложке - Богдан Ступка. Интересно. Подходит – православный журнал. Неожиданно. И дальше читает интервью с этим героем. Вокруг звучат вопросы: а что вы думаете о пиве, а что вы думаете о чьем-то третьем муже… И вдруг такой тихий вопрос: а что вы думаете о вере в Бога? И это совершенно неожиданная вещь, но приглашение к разговору о главном. Почему звезды? Нам хотелось, чтобы в журнале были лица, близкие всем нам, но которые говорят о важном».

Не обійшлося під час презентації без «гострих» питань, зокрема які стосувалися фінансування журналу «Фома в Україні» Святішим Патріархом Кирилом і впливу Руської Православної Церкви через це видання на українське Православ’я. На що Голова Синодального інформаційного відділу РПЦ заявив, що жодної копійки, крім української, в проект не вкладено.

«Не понимаю, о каком давлении идет речь, - додав він. - Мы не говорим о политике, о перипетиях, связанных с какими-то проблемами в общественной жизни, мы говорим о том, что людей объединяет – о вере, о Евангелии. Журнал «Фома» в России начинался как гражданская инициатива частных лиц, естесственно, верующих, получивших благословенне. Так и в Украине журнал начинается как инициатива верующих людей, которые получили благословенне священноначалия, что для нас очень важно».   

Тож, шукайте вже зараз щомісячний православний журнал «Фома в Україні» в церковних книжкових крамницях і кіосках друку. До речі, поки часопис виходить російською мовою, але автори обіцяють й україномовну версію.

***

Дивіться також новий відеоблог – «О «Фоме в Украине», а также об информационной «атаке» Церкви в России – новый видеоблог ПвУ»


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Навіщо українцям свій «Фома»: відбулася презентація журналу «Фома в Україні»

З чим видання прийшло до українських читачів, про його соціальну місію, скільки Святіший Патріарх Кирил витратив на фінансування цього проекту – про це та інше розповіли керівники журналу.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

1745 переглядів / Коментарів: 1

Теги: журнал для сомневающихся «ФОМА в Украине» | церква і суспільство |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Підтримуєме! Та запрошуєме до Карпат у 625-ліття міста Борислава

Такі журнали, як "Нескучний сад", "ФОМА", "Самарянка", "Кирилиця", "Віра і культура" та особливо "ОТРОК" - потрібні молоді у 100 разів більшими тиражами! Як зробити у кождій школі стенди з чистою та екологічно й духовно здоровою інформацією?! То на совісті комерційних воротил у державі! Най вони то оплатять - щоб Ваші труди, дорогі колеги, були доступні в кождій школі, у кождім місті та селі!!! А гроші най берут урядовці зо штрафів! Кожда фірма за рекламу на вулицях платить гроші?! От сюди їх!!! А за еротичну й плюгаву рекламу - закривати фірми із штрафом 30.000 грн.! І гроші знову ж сюди!!! Чому православна преса у важких умовах? А плейбої свинячі й різне покидькувате в кольорі у кіосках?! Де Янукович, Азаров, Ю. Павленко та інші міністри, що до Блаженнішого ходили перед виборами? Най працюют, бо "нині вже пізніше, аніж ми си гадаєм"!!! ТАк казав покійний прп. Серафим (Роуз). Просиме ФОМУ та всі редакції православні до 625-ліття у Карпатський БОРИСЛАВ - місто яке почалося з православного монастиря - ровесника ПОЧАЄВА!!! Підтримка необхідна! 7-9 вересня чекаєм усі видавництва та прес-центри! ХРИСТОС воістину ВОСКРЕСЕ!!! w.carpat.info

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru