Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церковне мистецтво
КИЇВ. Композитор Арво Пярт: На його честь названо астероїд, а на днях у Лаврі він давав концерт (оновлено)
18 June 2013 12:11

17 травня у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври відбувся грандіозний концерт духовних вокальних творів всесвітньо відомого естонського композитора Арво Пярта.  

Відкрив концерт директор науково-видавничого об’єднання «Дух і літера» Костянтин Сігов, який презентував книгу «Арво Пярт: беседы, исследования, рассуждения» (Київ: «Дух і літера», 2013 р.), надавши слово самому композитору. 

Перед початком виступу “Vox Clamantis” прозвучала музична присвята Арво Пярту, написана його давнім другом, всесвітньо знаним сучасним українським композитором Валентином Сильвестровим у виконанні камерного хору «Київ» (диригент – Микола Гобдич).

На концерті був присутній сам автор Арво Пярт, його близький друг, численні представники духовенства та творчої еліти Києва. 

Серед слухачів були також протоієрей Чед Хетфілд, канцлер Володимирської православної богословської семінарії Нью-Йорка (США).

Концерт відвідали численні діячі культури і мистецтв України, серед яких композитори Михайло Швед, Віктор Степурко, Михайло Шух, Вікторія Польова, Вадим Храпачов. 

Почесними гостями концерту стали видатний канадський християнський філософ Чарльз Тейлор та американський соціолог Хосе Казанова, які виступатимуть з лекціями та семінарами про християнство у сучасному секуляризованому світі в різних наукових та церковних установах Києва.

У програмі прозвучала сучасна духовна музика Арво Пярта, Тиніса Каумана (Естонія), григоріанські оферторії та градуали, які виконав естонський вокальний колектив «Vox Clamantis» (диригент – Яан-Ейк Тульве).

За словами диригента камерного хору «Кредо» Богдана Пліша: "Музика Арво Пярта - це спроба відобразити божественну гармонію в звуках. Будь то симфонічна музика, камерна або хорова - це завжди дуже змістовно і сконцентровано, не суєтно".

По завершенні концерту священнослужителі та ніші слухачі поспілкувались з маестро Пяртом, православним християнином і послідовником традиції Силуана Афонського, для якого надзвичайно важливим є воцерковлення своєї музики. 

У той же день перед концертом Арво Пярт відвідав храми та святині Києво-Печерської Лаври, в тому числі Ближні печери, де перебувають мощі його небесного покровителя преподобного Арефи Печерського.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Композитор Арво Пярт: На його честь названо астероїд, а на днях у Лаврі він давав концерт (оновлено)

Тепер про нього написана і книга. «Дух і літера» представила видання.Рубрики: Новина дня | Церковне мистецтво |

2684 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Киево-Печерская Лавра | Дух і літера | Арво Пярт |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru