Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. «Кобзар - співець святинь України» — до 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка в Каневі у Києво-Печерській Лаврі відкрилась виставка
25 May 2011 10:20
Тамара Рябкова
У вівторок, 24 травня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, Синодальний відділ «Місія Церква і культура» відкрив у виставковому залі Успенського собору Києво-Печерської Лаври виставку «Кобзар - співець святинь України», присвячену 150-річчю перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі. В експозиції представлені старовинні ікони, книги, нагороди, подарунки, мантії митрополита та інші експонати з ризниці Предстоятеля Української Православної Церкви та колекції Музею «Православна Україна» Київської Митрополії.
Відкриваючи виставку, присутніх привітала Голова Синодального відділу «Місія Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик). Вона представила Шевченкіану Блаженнішого Митрополита Володимира – надзвичайно рідкісні видання, яких немає навіть у таких бібліотеках, як бібліотека ім. Горького. Вона одна з найповніших, за фондами дорівнює бібліотеці ім. Вернадського, але і в її фондах немає тих видань, які надав Блаженніший.
Матінка Серафима наголосила, що «ми поєднуємо два ювілеї ― Кобзар вивчав Пересопницю, одним із перших він про неї написав, і наукові кола змогли ознайомитися із цією книгою. Друг Шевченка, академік Осип Бодянський, присвятив їй великі праці, після чого вона увійшла в науковий обіг. Тобто, Шевченко долучився до вивчення Пересопницького Євангелія, тому ми і пов’язуємо два ювілеї в один, така наша ідеологія».
Експозиція ознайомить із зразками творчої спадщини Тараса Шевченка - поетичної та художньої. Адже він, як митець і майстер слова, змальовував і описував вітчизняні святині: Києво-Печерську та Почаївську лаври, Межигірський монастир, Свято-Іллінську церкву у Суботові, хрест, встановлений на місці мученицької смерті князя Бориса. Іноді його малюнки є єдиним свідченням зовнішнього вигляду споруд, адже деякі з згадуваних храмів та монастирів були згодом знищені. На виставці представлені репродукції малюнків, збірки поезій, дореволюційні видання Шевченкового "Кобзаря", посмертні видання журналів "Основа" (1861-1862) з вибраними творами та спогадами близьких та друзів поета, портрети Тараса Григоровича.
Особливе місце в експозиції займає примірник факсимільного видання Пересопницького Євангелія - одного з перших українських перекладів канонічного тексту Четвероєвангелія, визначної рукописної пам'ятки давньоукраїнської мови та мистецтва XVI століття.
Голова Синодального відділу «Місія Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик), говорячи про значення виставки, вказала на маловідомий факт — Тарас Григорович бував на Переяславщині, де бачив Пересопницю і описав її. Окрім цього, він як художник змалював дуже багато святинь, наприклад хрест, встановлений на місці убієнія князя Бориса, церкву в Суботові, Почаївську Лавру, Межигірський монастир та ін. Слід зазначити, що подекуди його малюнки є єдиним свідченням того, як виглядали ці святині зовнішньо, тому що деякі з храмів та монастирів не збереглися до наших днів.
«Ця виставка для нас має величезне значення. На ній ми представлятимемо малюнки Кобзаря, його вірші, присвячені православним святиням, і в тому числі Пересопницьке Євангеліє. Тому що руки поета торкалися його, гортали, він залишив надзвичайно хвилюючий опис Євангелія, і сказав, що такого раритету і шедевру більше немає ніде. Отже, для нас ці ювілеї зв’язані в одне ціле», ― розповіла матінка.
Захід проводиться у рамках святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія.
Нагадаємо, що на державному рівні 2011-ий оголошено роком Української Першокниги; нині ми відзначаємо 450-річчя Пересопницького Євангелія та 455-річчя його написання.
Фото - сайт «Фотолітопис»

Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. «Кобзар - співець святинь України» — до 150-річчя перепоховання Тараса Шевченка в Каневі у Києво-Печерській Лаврі відкрилась виставка

В експозиції представлені уніклаьні старовинні ікони, книги, нагороди, подарунки, мантії митрополита та інші експонати з ризниці Предстоятеля Української Православної Церкви та колекції Музею «Православна Україна» Київської Митрополії.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

2749 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Пересопницкое Евангелие | Шевченко Тарас | Блаженніший Митрополит Володимир |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru