Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відкрилася експозиція, присвячена напрестольному хресту преп. Сергія Радонезького
25 July 2012 17:46

25 липня у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, у виставковому корпусі Успенського собору, відкрилася виставка «Симъ побѣждай», приурочена до 20-річчя Харківського Собору і Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Експозиція присвячена напрестольному хресту з фондової колекції музейної установи, відомому як хрест Сергія Радонезького.

Організатори виставки: Українська Православна Церква, Міністерство культури України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

Виставку урочисто відкрили намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел і заступник генерального директора Заповідника з наукової роботи Валентина Колпакова.

Як розповіла Валентина Колпакова, понад 600 років тому саме цим хрестом, представленим в експозиції, ігумен Сергій Радонезький благословив на бій із ханом Мамаєм московського князя Дмитра Донського. Також його брав із собою в похід на Казань цар Іван Грозний. «Протягом років хрест зберігався у московських князів, а згодом і царів. Потім його сліди загубились, і лише наприкінці XIX ст. він потрапив до Києва. Хрест досліджували видатні українські вчені, які підтвердили автентичність пам’ятки. Цей дивовижний хрест мав складну долю, він губився і знаходився, він не згорів у полум’ї пожеж, і сьогодні у цьому залі, у святому Успенському соборі, його може побачити кожен із нас», — зазначила вона.

У свою чергу владика Павел подякував співробітникам Заповідника й особисто генеральному директору Вікторії Лісничій за організацію виставки та збереження історичних пам’яток, а також благословив усіх присутніх: «Нас сьогодні зібрала сила Животворящого Хреста. Це велика подія, яка дійсно освячує кожного з нас. Я вдячний Богу, що ми сьогодні у цьому залі маємо змогу експонувати хрест, який тримали руки святих людей. Я вдячний співробітникам Заповідника за їхню працю. Завдяки їм ми сьогодні можемо бачимо те, що свідчить про нашу історію, про великих людей».

ДОВІДКА
Дерев’яний хрест Сергія Радонезького потрапив до Заповідника на початку 20-х рр. минулого століття. Хрест прикрашений двома окладами. Нижній — срібний — відноситься до XVI ст.; верхній — срібний позолочений із зображенням на ньому Розп’яття Господнього — до XVІI ст. Напис на верхньому окладі пов’язує святиню з відомою подією більш ніж шістсотрічної давнини — Куликовською битвою. В ньому повідомляється, що саме цим хрестом преподобний Сергій Радонезький 27 серпня 1380 р. благословив князя Дмитра Івановича на війну з ханом Мамаєм, виголосивши: «Симъ побѣждай врага». Багато років хрест, яким преподобний Сергій благословив Дмитра Донського, зберігався при дворі великих князів московських. За Івана Грозного він був прикрашений срібним окладом і тоді ж, у 1553 р., цар брав його в похід під час взяття Казані. Зараз хрест можна побачити в експозиції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Сайт Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Фото Богдана Придатка

Також читайте: Киевские пути преподобного Сергия


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відкрилася експозиція, присвячена напрестольному хресту преп. Сергія Радонезького

Виставка приурочена до 20-річчя Харківського Собору і Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.Рубрики: Події на часі | НЕЗАБАРОМ | Київська | Просвітницька діяльність |

2255 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Преподобный Сергий Радонежский |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru