Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Керуючий справами Української Православної Церкви взяв участь у зустрічі Президента України з очільниками Церков
22 March 2012 10:45

У середу, 21 березня, відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з Главами та представниками традиційних християнських конфесій і релігійних організацій.
З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, у зустрічі взяв участь Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський  Митрофан, який зачитав вітання Блаженнішого Митрополита Володимира.

«Ми молимося про те, щоб милосердний Господь благословив Україну миром, добробутом, послав нам усім духовну втіху, добре серце і наснагу для нових добрих справ, — зокрема йшлося у вітальному слові Предстоятеля. — Але сучасні умови життя постійно нагадують нам, віруючим людям, що держава і народ будуть тільки тоді щасливо жити, коли ми подолаємо жорстокість і насильство, пияцтво і наркоманію, розпусту і вседозволеність, коли життя і діяльність усіх членів нашого суспільства будуть ґрунтуватись на високих духовно-моральних цінностях. Нехай сьогоднішня зустріч членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з Президентом України стане дієвим внеском у розв’язання важливих питань релігійного життя в Україні».

Захід розпочався вступним словом Віктора Януковича, у якому він висловив упевненість, що сторони обговорять актуальні питання розвитку країни та висловив вдячність усім присутнім за духовне служіння людям.

Президент запросив представників Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій долучитися до розгляду Проекту програми гуманітарного розвитку України. Серед інших питань у документі підіймаються й питання гармонізації міжетнічних і міжконфесійних відносин, а також забезпечення свободи совісті, релігійної свободи, вдосконалення правового регулювання державно-церковних, міжцерковних і міжконфесійних відносин.

Зокрема у сфері міжконфесійних відносин, про що йдеться у Проекті, головними завданнями держави є:

* збереження балансу інтересів віруючих і невіруючих громадян та їх об’єднань за релігійною ознакою (релігійних організацій);

* здійснення спільних з релігійними організаціями проектів у таких сферах як: формування здорового способу життя; зміцнення інституту сім’ї, захисту дитинства; громадських робіт; соціальної інтеграції осіб з особливими потребами; соціальної реабілітації осіб, які її потребують; охорони природної і культурної спадщини; культурно-просвітницької діяльності, пов’язаної із збереженням традиційної релігійної культури українського суспільства, захистом суспільної моралі від проникнення культу насильства, жорстокості, порнографії;

* реалізація правового механізму захисту традиційної релігійної культури суспільства, що передбачає заборону приватизації націоналізованого в минулому майна релігійного призначення, врегулювання умов та правил здійснення спеціальної експертизи релігійної практики новітніх релігійних культів;

*сприяння реалізації права громадян на свободу вибору характеру освіти як елемента свободи совісті, що передбачає законодавче врегулювання права релігійних організацій на створення конфесійних навчальних закладів.

Президент зауважив, що належне місце у Програмі має бути відведено духовному розвитку України, а також побажав якнайшвидшого одужання Предстоятелю Української Православної Церкви.

Після засідання Керуючий справами УПЦ відвідав Блаженнішого Митрополита Володимира в лікарні і доповів про зустріч Президента України з главами та представниками традиційних християнських конфесій і релігійних організацій. Разом із архієпископом Митрофаном Предстоятеля УПЦ відвідав архієпископ Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький.

Владика Митрофан передав Блаженнішому побажання від Глави Держави якомога швидшого одужання.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Керуючий справами Української Православної Церкви взяв участь у зустрічі Президента України з очільниками Церков

Глава держави закликав учасників до розгляду Проекту програми гуманітарного розвитку України, в якому серед іншого підіймаються питання забезпечення релігійної свободи та вдосконалення державно-церковних, міжцерковних і міжконфесійних відносин.Рубрики: Новина дня | Київська | Церковно-державні відносини |

1550 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і держава |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru