Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська


Михайло Андрійович Кулиняк


КИЇВ. Керувати Києво-Печерським заповідником, «Софією Київською» і музеєм «Пирогово» відтепер будуть менеджери, а не музейники
02 February 2012 10:39
Ольга Мамона

Про це, а також про те, що об’єкти культурної спадщини національного значення не будуть передавати в безкоштовне користування або у власність релігійних організацій, у вівторок, 31 січня, під час брифінгу заявив міністр культури і туризму України Михайло Кулиняк.

«Я ознайомився із законопроектом «Про внесення змін в деякі закони України (про передачу об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)», але офіційної оцінки ще не надходило, — зокрема зазначив Михайло Андрійович. — Я вважаю, що цей законопроект ще має пройти громадські слухання, перш ніж його прийняти, а також обговорення із Всеукраїнською радою Церков, з якою ми, до речі, сьогодні плідно співпрацюємо, та громадськими організаціями».

Нагадаємо, що 12 січня цей законопроект був зареєстрований у парламенті.

Також під час брифінгу міністр зазначив, що жодних служб у Софійському соборі не буде. «Ми чітко дотримуємось закону, — додав він, — а стан Софії Київської такий, що масове зібрання людей у соборі може негативно вплинути на древні фрески та зруйнувати таким чином пам’ятку».

Особливо журналістів зацікавило питання звільнення директорів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного заповідника «Софія Київська», а також Національного музею народної архітектури та побуту «Пирогово» і Національного музею Тараса Шевченка.

За словами Михайла Кулиняка, всіх було звільнено з об’єктивних причин і це не є «репресіями 1937-х». А саме — під час перевірки стану цих заповідників і музеїв спеціальною Комісією, до якої увійшли працівники Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей та Інституту археології НАН України, було знайдено ряд порушень.

Наприклад, під час перевірки «Софії Київської» було знайдено наступне: не розроблено план організації території заповідника відповідно до вимог ст. 33 Закону України «Про охорону культурної спадщини»; розкриття саркофагу святого князя Ярослава Мудрого; реставрація унікальних мозаїк Михайлівського Золотоверхого собору, які зберігаються у фондах заповідника; демонтаж фрескового розпису в інтер’єрі Софійського собору; не завершена реконструкція інженерних мереж Національного заповідника «Софія Київська», що призводить до регулярного підтоплення ґрунтів, тощо.

Зокрема щодо питання звільнення Нелі Куковальської, то Михайло Кулиняк зазначив, що сьогодні вона на лікарняному, і додав: «Ми хотіли заслухати Нелю михайлівну на Комісії, обговорити знайдені недоліки та шляхи їх виправлення. Але так сталося, що вона пішла на лікарняний саме в той день, на який була призначена комісія. Поки Неля Михайлівна на лікарняному, звичайно, наказ про звільнення не набуває сили. Як тільки вона вийде з лікарняного, одразу з нею та членами Комісії відбудеться зустріч у Міністерстві та буде прийняте кінцеве рішення щодо знайдених порушень та її звільнення». Тому про те, хто змінить її на посаді директора заповідника, поки мова не йшла.

Узагалі, за словами міністра, керувати об’єктами культури повинні, перш за все, ефективні менеджери. Про це він заявив, відповідаючи на питання журналістів, чому директорами музеїв призначають не профільних спеціалістів — зокрема, новопризначений директор музею «Пирогово» за фахом політолог, а директор Києво-Печерського заповідника – лікар.

Більш того, у майбутньому планується перейти на контракту на конкурсну систему призначення керуючих кадрів музеїв, поки ж, за словами міністра, він надає перевагу тим, хто пропонує ефективні програми розвитку музею.     

Врешті брифінг перетворився на такий собі балаган — журналісти перебивали міністра, який не завжди міг знайти відповідь на питання, та один одного, переходили на особистості, викривали діяльність очільників різних інституцій культури та претендентів на посаду гендиректора «Софії Київської» тощо. Завершуючи прес-конференцію, Михайло Андрійович пообіцяв журналістам зустрітися за 2 місяці та оцінити роботу новопризначених директорів.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Михайло Андрійович КулинякКИЇВ. Керувати Києво-Печерським заповідником, «Софією Київською» і музеєм «Пирогово» відтепер будуть менеджери, а не музейники

Про причини звільнення директорів заповідників, а зокрема Нелі Куковальської, та про те, що пам’ятки архітектури не будуть передавати Церквам, розповів міністр культури Михайло Кулиняк.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і культура |

1933 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Церква і культура | София Киевская |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru