Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Ікона Божої Матері, що належала св. Володимиру Мономаху, — знову в Лаврі
19 April 2013 20:27

До свята Похвали Пресвятої Богородиці в Києво-Печерській Лаврі буде виставлена для поклоніння древня ікона Божої Матері «Умилення». Цей день ще називається Суботою Акафіста.

У п’ятницю, 19 квітня, на утрені після 1-ї та 2-ї кафізм і після 3-ї та 6-ї пісень канону співається Акафіст Пресвятій Богородиці. Тож, цього дня Акафіст Божій Матері теж буде читатись перед древньою іконою Богородиці «Умилення».

Науковці припускають, що цей образ Пресвятої Богородиці належав саме князю Володимиру Мономаху (у хрещенні Василій). Про це свідчить напис на звороті: «Господі, помозі рабу Твоєму Васілію на многая лєта стола єго».

 

Наразі створено експертну комісію з наукового вивчення ікони Богородиці, а також затверджено її склад. Зокрема до комісії увійшли: 

 • Архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, вікарій Київської Митрополії, секретар Предстоятеля Української Православної Церкви, доктор богословських наук — Голова Комісії.
 • Богуцький Юрій, Перший заступник Міністра культури України, дійсний член Академії мистецтв України - заступник Голови Комісії.
 • Ігуменя Серафима (Шевчик), Голова Синодального відділу «Церква і культура» - заступниця Голови Комісії.
 • Бондаренко Костянтин, політолог, кандидат історичних наук.
 • Іванкін Гліб, заступник директора Інституту археології НАН України. Фахівець з історії й археології Київської Русі та пізньосередньовічної України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.
 • Литвинець Юлія, головний зберігач фондів Національного художнього музею України, виконавчий секретар Українського комітету ІКОМ (Міжнародної ради музеїв).
 • Протоієрей Олег (Скнарь), кандидат богословських наук, викладач Київської духовної академії, голова відділу Київської єпархії «Церква і культура», настоятель храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці м. Київа.
 • Олійник Борис, поет, дійсний член НАНУ, голова Українського фонду культури. Почесний академік Академії мистецтв України.
 • Олійник Володимир, народний депутат України.
 • Полюшко Григорій, Головний зберігач фондів Києво-Печерського історико-культурного заповідника, начальник науково- дослідного відділу збереження фондів.
 • Проскурня Сергій, режисер, продюсер, в.о. художнього керівника Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.
 • Скорик Лариса, архітектор, професор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, член Гуманітарної ради при Президентові України.
 • Смолій Валерій, історик, доктор історичних наук, академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України.
 • Толочко Олексій, історик-медієвіст, доктор історичних наук, член-кореспондент Національної академії наук України.
 • Толочко Петро, історик, професор, академік НМІУ, директор Інституту археології Національної академії наук України.

***

Нагадаємо, що 7 квітня, на свято Благовіщеня Пресвятої Богородиці, за підтримки Фонду Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового та Відділу «Церква і культура» Київської єпархії, в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври православні вже мали можливість – прикластись до ікони, що належала святому благовірному князю Володимиру Мономаху.

Близько 7 тисяч віруючих вклонились в той день іконі Богоматері XIII століття, яка чудом була знайдена лише у 30-х роках ХХ століття – під час розкопок на Княжій горі під Каневом.

 

За даними експертів, ікона виготовлена візантійськими майстрами не пізніше ХІІІ сторіччя. Підробити її в сучасних умовах неможливо. Науковці називають знахідку унікальною, адже ікон того часу на камені немає взагалі. Матеріал, з якого виготовлено образ, природний гіпс.

Крім того, науковці припускають, що Володимир Мономах отримав ікону саме від своєї матері, котра була візантійською принцесою. Це підтверджують написи грецькою мовою на іконі.

Зауважимо, що 18 серпня 2012 року група православних меценатів презентувала унікальну кам'яну різьблену ікону Божої Матері часів Київської Русі Блаженнішому Митрополиту Володимиру.

Цікаво, що цього року ми святкуємо 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 900-річчя вступу на престол Київських князів Володимира Мономаха, котрому, за даними експертів, і належала ця ікона Божої Матері, а також – 900-ліття «Повісті временних літ».

Відомо, що одна з редакцій «Повісті временних літ» увійшла до «Лаврентіївського літопису», куди, до речі, увійшло й «Повчання Володимира Мономаха» — літературна пам’ятка ХІІ ст., яку називають не інакше, як першою світською проповіддю.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Ікона Божої Матері, що належала св. Володимиру Мономаху, — знову в Лаврі

Нагадаємо, що на Благовіщеня Пресвятої Богородиці, в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври православні вже мали можливість прикластись до древньої ікони. Наразі створено експертну комісію з наукового вивчення образа.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

2066 переглядів / Коментарів: 0

Теги: св.князь Владимир Мономах | Похвала Богородицы | икона Богородицы |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru