Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. Голосіївський монастир відзначив 20-річчя свого відродження!
17 June 2013 09:55

16 червня Свято-Покровський Голосіївський чоловічий монастир відзначив 20-річчя відродження чернечого життя. Цього дня в обителі зібралося близько 10 тисяч паломників.

Божественну літургію у храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» очолив Предстоятель Української Православної Церкви. Перед початком богослужіння Блаженніший Владика звершив чин освячення цього храму обителі, який було відбудовано за проектом 1910-1912 років.

Також під час Літургії Блаженніший Митрополит Володимир вручив насельникам Голосіївського монастиря богослужбові нагороди.

Наприкінці богослужіння Предстоятель привітав братію та прочан з ювілеєм відродження чернечого життя у монастирі та подякував наміснику Голосіївського монастиря архімандриту Ісаакію (Андроніку) та всім, хто потрудився для відродження та розбудови Голосіївської обителі.

«Колись на цьому святому місці були кучугури сміття. Коли монахи прийшли сюди, вони не мали нічого. Молились, надіялись, чекували... Милістю Божою дочекались, після страшної разрухі і часів безбожія. І сьогодні раді Богу Спасителю Нашому, що Він бул таким милосердним до нас, і ми маємо ще один храм... », - сказав Блаженніший Митрополит Володимир.

По завершенні Літургії Предстоятель освятив накупольні хрести для монастирського храму в ім’я великомученка Іоанна Сочавського.

Наостанок Блаженніший Владика відслужив Заупокійну літію за шанованою в народі монахинею Аліпією (Авдєєвою), котра подвизалася на місці відродженої обителі.


***
Голосіївська Пустинь заснована на землі, придбаній молдавським воєводою Петру Мовиле (згодом - Митрополит Київський Петро Могила). У 1631 році тоді ще архімандрит Києво-Печерської Лаври Петро Могила збудував у цьому монастирському володінні церкву на честь святого великомученика Іоанна Сочавського, який походив з рідної йому Молдавії, а також дім для себе, розбив сад та заклав монастир (зараз більшість цієї території входить до складу ботанічного саду Національного аграрного університету, а на меншій — відновлюється монастирське господарство).

У 1852 році пустинь названо Свято-Покровською, а її старовинний дерев’яний храм святого Іоанна Сочавського перейменовано на церкву Ікони Пресвятої Богородиці "Живоносне Джерело".

У 1926 році монастир було закрито і його територія використовувалася для інших цілей. Зрештою, до кінця ХХ століття з монастирських будівель «дожив» лише літній будинок київських митрополитів.

З кінця 70-х років обитель приходить в повне запустіння. На початку 90-х років частину монастирських земель повернули церкві (зараз його територія майже дорівнює дореволюційній) і в 1993 році тут був відкритий скит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, а 1996 року – з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви був відкритий самостійний Свято-Покровський чоловічий монастир.

У 1999 році Блаженніший Владика звершив закладку храму на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело". У 2003 році була закінчена цегляна кладка стін храму на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело». Церква відновлюється за проектом 1910-1912 років. У 2004 році на церкві на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело", були поставлені куполи, а 17 липня Блаженніший Митрополит Володимир освятив хрести для відновленого храму.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Голосіївський монастир відзначив 20-річчя свого відродження!

Цього дня у Свято-Покровському Голосіївському монастирі зібралося близько 10 тисяч паломників. Очолив урочисту Літургію та освячення відбудованого головного храму обителі Блаженніший Митрополит Володимир.Рубрики: Новина дня | Київська | Церква і суспільство |

2921 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Голосеевский монастырь | Блаженніший Митрополит Володимир | архимандрит Исаакий (Андроник) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru