Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. До 960-річчя Києво-Печерської Лаври і 85-ліття Національного історико-культурного заповідника відкрився Музей історії Лаври
05 September 2011 11:09

У п’ятницю, 2 вересня, в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику з нагоди 960-річчя Києво-Печерської Лаври і 85-річчя заповідника відкрився Музей історії Києво-Печерської Лаври.

Відкриття Музею історії Лаври відбулося з благословення Священноархімандрита Лаври Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

В урочистій церемонії відкриття взяли участь намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, міністр культури і туризму України Михаїло Кулиняк та інші високоповажні гості.

Під час церемонії митрополит Павел з благословення Блаженнішого Владики нагородив міністра культури орденом рівноапостольного князя Володимира, директора заповідника Марину Громову -  «Відзнакою Предстоятеля УПЦ», а співробітників - благословенними грамотами.

Основне завдання, що ставили перед собою співробітники заповідника при створенні Музею - висвітлити розвиток і формування архітектурного ансамблю монастиря, унікального лаврського некрополя, ознайомити відвідувачів із діяльністю видатних історичних особистостей, пов'язаних із Лаврою. Окремий розділ експозиції присвячений виникненню і діяльності Всеукраїнського музейного містечка та Києво-Печерського заповідника.

Розділ, пов'язаний з відродженням і діяльністю монастиря у сучасних умовах, ілюструється матеріалами, люб'язно наданими Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром та намісником Києво-Печерської Лаври митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом.

Для кращого сприйняття тематики Музею історії Лаври в його залах встановлене сучасне інформаційне обладнання, зокрема інтерактивні кіоски, де, за бажанням, можна переглянути цікаві архівні фото- та відеоматеріали.

Як уже повідомлялося, експозицію розташовано у відреставрованих заповідником автентичних келіях соборних старців Києво-Печерської Лаври XVIII сторіччя.

Щороку Заповідник і Лавру відвідують близько мільйона туристів та прочан з усіх країн світу. Відтепер у відвідувачів з'явиться можливість отримати вичерпну інформацію про головну православну святиню України, ознайомитись з основними віхами майже тисячолітньої історії найдавнішого монастиря Київської Русі, архітектурний ансамбль якого включений до Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

У 20 музейних залах розташовано 900 оригінальних та копійних експонатів із фондової колекції Києво-Печерського заповідника, найдавніші з яких датуються давньоруським періодом (Х-ХІІ ст.). Принцип побудови експозиції - хронологічний.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. До 960-річчя Києво-Печерської Лаври і 85-ліття Національного історико-культурного заповідника відкрився Музей історії Лаври

У 20 музейних залах — 900 оригінальних та копійних експонатів із фондової колекції заповідника, найдавніші з яких датуються Х-ХІІ століттями.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

1989 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Юбилеи Лавры | Киево-Печерская Лавра |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru