Партнери




    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  



Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. День пам’яті мучениць Єлизавети та черниці Варвари — особливий для тих, хто присвятив життя милосердю
18 July 2011 14:55

Сьогодні, 18 липня, день пам’яті преподобномучениць княгині Єлизавети та черниці Варвари — особливий день для православних жінок, які присвятили своє життя милосердю.

За традицією, щороку пам’ять своїх небесних покровительок вшановує спільною молитвою зокрема одне з найбільших сестринств в Україні, що носить ім’я преподобних мучениць Єлизавети та інокині Варвари.

Засноване сестринство в 1998 році при храмі на честь святителя Михаїла, першого митрополита Київського, і вже сьогодні налічує близько 100 сестер.

Також цього дня відбувається посвята в сестри милосердя, що проходить одразу після Літургії на очах у парафії. Жінка фактично складає обітницю на служіння людям, і віднині милосердя стає сенсом її життя.

Це, перш за все, допомога хворим стаціонару, які лікуються у різних відділеннях Олександрівської лікарні, яка була заснована на честь Імператора Олександра ІІІ. Коли такі хворі заходять до храму, сестри намагаються допомагати їм підготуватися до причастя Святих Дарів. Вичитують за них правила, відвідують у стаціонарних відділеннях, ходять у палати до тяжко хворих та допомагають священику, який приходить до людини, вже підготовленої до Таїнства.

Завдання сестер милосердя – допомогти тим хворим людям, які завдяки молебням, роботі при храмі, молитвам за Літургією, Таїнствам сповіді та причастя звільняються від одержимості, воцерковляються та повністю виліковуються.  У храмі на честь святителя Михаїла не проводяться вичитки, що стали модними в наш час.

Багато зусиль сестри милосердя докладають, щоб утримувати храм у чистоті, подвір’я в квітах, душі у смирінні. Завдяки їх праці у церковній трапезній їдять безкоштовно щодня від 100 до 300 чоловік. Це парафіяни храму, малозабезпечені кияни, бідні та бездомні.  Кожної неділі після Літургії на церковному подвір”ї сестри пригощають церковним чаєм з афонських та сінайських трав, а також коливом, освяченим за упокій померлих.

Милосердя  київських сестер вистачило і для Чернігова, саме тут є жіноча колонія. Сестри відвідують ув’язнених, надають допомогу продуктами та одягом, доносять до них Слово Боже. Після звільнення жінки відвідують храм, дехто з них назавжди  присвячує своє життя  служінню Богу.

Так, сьогодні в монастирі на честь Афонської ікони Матері Божої подвизається  четверо колишніх в’язнів, з них одна черниця, одна інокиня, дві послушниці. Є серед звільнених жінки, які виходять заміж, залишаються в миру, але зерна милосердя, посіяні сестрами, назавжди залишаються в їх серцях.

Саме сестринство на честь великомучениць Єлизавети та інокині Варвари, об’єднавшись навколо духовного отця, навчило парафіянок храму пізнавати Бога та знаходити спокій душі.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. День пам’яті мучениць Єлизавети та черниці Варвари — особливий для тих, хто присвятив життя милосердю

День своїх небесних покровительок святкує зокрема одне з найбільших сестринств в Україні в ім’я великомучениць.



Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

1691 переглядів / Коментарів: 0

Теги: монастирі та храми Києва | милосердя | вшанування святих |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті








 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс



© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru