Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська

2 фото

1

2


КИЇВ. Чи звертатиметься Церква до міліції з приводу богохульного вчинку Femen?
21 August 2012 19:45

З таким питанням редакція порталу «Православіє в Україні» звернулася до глави Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями архієпископа Білоцерківського і Богуславського Августина. На що владика відповів, що перш ніж звинувачувати міліцію у бездіяльності та звертатися до неї з вимогою застосувати найсуворіші методи щодо цих молодих жінок, потрібно задатися питанням про моральний стан самого суспільства.

«По-перше, важливо, щоб не тільки законодавчі структури, а й громадськість засудила вчинок цих осіб, показала їм, що їхня поведінка є неприйнятною та ганебною в нашій країні, – наголосив архієпископ Августин. – Колись збочення суспільством засуджувалися, а сьогодні люди захоплюються ними і з широко розкритими очима смакують всі ті антиприродні речі, які нам сьогодні нав’язує секулярний світ. Наприклад, активно пропагуються гомосексуальні стосунки, брудний гумор тощо. Лише тоді, коли в нас буде здорове суспільство, буде і здорова реакція на подібні витівки.

По-друге, щодо закидів, мовляв, де була міліція? Я й подумати б не міг, що потрібно стояти і стерегти пам’ятний хрест. Такої ганьби ще не було! Коли я був хлопчиком, бачив, як безбожники спилювали хрести. А це відбувається сьогодні, на наших очах. Зрозуміло, що хтось дав наказ тій жіночці спиляти хрест. Бог їм суддя. Однак очевидно, що організація, яка дозволяє собі такі речі, не має права на існування в цивілізованому суспільстві».

За словами голови військового відділу, найбільше вразив навіть не сам акт спиляння хреста, а бездіяльність журналістів і операторів, які були свідками цього вчинку.

«Мене вразило те, що здорові чоловіки – оператори, журналісти, режисери – не кинули камери і не стали хапати дівчат за руки: «Що ви робите? Зупиніться!» Навпаки – вони дивилися на те й обирали кращий ракурс, наводили фокус, щоб вийшли гарні знімки. Ось це мене дуже вразило! З точки зору моралі, це те саме, якби хтось побачив, що грабіжники лізуть у хату чи глумляться над людиною, але натомість, щоб зупинити злочинців і викликати міліцію, знімали б на камеру, мовляв: цікаво, як це воно буде», – зокрема сказав владика.

«Поведінка журналістів – це трагедія, – додав він. – Перш за все, ти – людина, а вже потім – оператор; чоловік, а вже потім журналіст. Навіть якщо серед присутніх були іудеї, чи мусульмани, чи атеїсти — це не аргумент не втручатися. Для мене, як християнина, мусульмани, будисти тощо – це мої опоненти. Але якщо б я побачив, що глумляться над мусульманською святинею, я б неодмінно зупинив: «Не роби того!»

Більше того, людина не соромиться, що стояла, бачила і мовчала, коли хрест спилювали. Оце – діагноз суспільства, це треба лікувати.

І ще одне – не забуваймо, що за всіма злими вчинками стоїть сатана. Лукавий нікуди не зник. Тому ніколи не треба мовчати, коли стаємо свідками зла, треба його викривати».

На питання, чи можливо, щоб Церква звернулася до міліції та влади, аби вони активізувались стосовно припинення діяльності цієї організації, владика Августин зауважив, що в нас держава постійно наголошує, що Церква відділена від неї, і порівняв сучасну ситуацію з часами Римської імперії. 

«При всьому тому, що в нас декларується плюралізм і демократія, у стосунках віруючої людини з державою Україна нині чимось схожа на Римську імперію. Уявляєте собі, щоб православні християни зверталися до імператора-гонителя: «Захисти нас»? Вони рятували свою душу, викривали владу, а не просили їх врятувати».

Але, як зауважив архієпископ Августин, Церква все одно намагається боротися з аморальністю сучасного суспільства на своєму рівні.

***

Нагадаємо, що 17 серпня Фемен спиляли хрест жертвам політичних репресій коло Жовтневого палацу. Наразі проти зловмисниць порушено кримінальну справу за ч.2 ст. 296 (хуліганство, здійснене групою осіб).


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Чи звертатиметься Церква до міліції з приводу богохульного вчинку Femen?

На це питання відповів глава Синодального військового відділу УПЦ архієпископ Августин.Рубрики: Події на часі | Київська | Церковно-державні відносини |

1651 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство | Архієпископ Августин (Маркевич) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru