Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. Через 70 років після зруйнування Успенський собор майже повністю відновлено
08 November 2011 13:30

Сім десятиліть минуло з дня жахливого акту вандалізму, коли потужний вибух під час Другої Світової війни майже вщент зруйнував славнозвісну християнську святиню. Ця дата – 3 листопада 1941 року – назавжди залишиться сумною на сторінках новітньої історії України.

«Впродовж багатьох століть головний храм Києво-Печерської Лаври уособлював духовний потенціал нашого народу, – розповідає генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марина Громова. –  Це – шедевр християнського мистецтва, створений генієм давньоруських зодчих. Роки Другої Світової війни стали найбільш визначним випробуванням для Успенського собору. На щастя, сьогодні вже завершується оздоблення інтер’єру цього унікального храму, і незабаром ми зможемо побачити його у новій і неповторній красі».

Довідка

Успенський собор Києво-Печерської Лаври – один з найдавніших храмів Київської Русі, унікальна пам'ятка архітектури, а також усипальниця багатьох видатних осіб.

Успенський собор був першим кам'яним храмом на території монастиря. За даними «Патерика Печерського» закладання церкви супроводжувалося багатьма знаменнями. Ця подія відбулася у 1073 році в урочистій обстановці.  За своїм архітектурним образом Успенський собор відносився до хрестовокупольних культових будівель. Особливу увагу було приділено декоруванню інтер'єру собору. Головною святинею храму і його окрасою була ікона Успіння Пресвятої Богородиці.

За свою багатовікову історію храм неодноразово зазнавав руйнувань, але його завжди відновлювали, і він поставав у ще більшій величі.

Руйнація собору завдала непоправної шкоди не тільки архітектурному ансамблю Заповідника, але також історичному обличчю Києва.

Успенський собор було відбудовано у 1999-2000 рр. Відновлений храм освятив Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України Володимир в День Незалежності України 24 серпня 2000 року.

Прес-служба Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Через 70 років після зруйнування Успенський собор майже повністю відновлено

За свою багатовікову історію головна святиня Києво-Печерської Лаври неодноразово зазнавала руйнувань, але її завжди відновлювали, і вона поставала у ще більшій величі.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

5904 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Киево-Печерская Лавра |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru