Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. 42 з 44 єпархій були представлені на першій всеукраїнській конференції, проведеній Відділом по роботі з молоддю при Священному Синоді УПЦ
13 May 2011 16:15
Юлия Коминко

Конференція голів єпархіальних відділів Української Православної Церкви у справах молоді проходила з 11 по 13 травня на території Київської обласної філії навчального центру «КСІМЕ» в селі Войкове Згурівського району Київської області.

Це перша зустріч священнослужителів та мирян, відповідальних за роботу з молоддю в єпархіях, проведена Відділом по роботі з молоддю при Священному Синоді Української Православної Церкви в такому форматі. Упродовж трьох днів представники 42 єпархій мали можливість тісно поспілкуватися, поділитися досвідом, заслухати доповіді співробітників Синодального молодіжного відділу та інших синодальних структур, а також взяти участь у практичних заняттях з організації молодіжної роботи.

Головним завданням форуму, за словами голови Відділу архімандрита Іони (Черепанова), було познайомити священиків, що ведуть роботу з молоддю в регіонах, між собою. Голови та представники молодіжних єпархіальних відділів представили свої напрацювання, досягнення, поділилися досвідом роботи та проблемами.

«Ми прагнули зібрати людей з регіонів, аби вони поглянули в очі один одному, почули про ті успіхи, яких досягли їхні колеги в інших єпархіях, обговорили невдачі, — відзначив архімандрит Іона. — Від самого початку, відкриваючи конференцію, ми наголосили на тому, що нам потрібна жива, і, найважливіше, відверта розмова. Без формалізму, порожніх цифр, фіктивної звітності. І на цей наш заклик учасники зборів відгукнулися — деякі священики чесно визнавали, що їх нещодавно призначено на посади, тому в масштабах єпархії поки що робота не проводиться, однак вони мають бажання і прагнення розпочати і вести активну діяльність у цьому напрямку».

Відповідно до мети зібрання було вибудовано основні заходи.

У перший день роботи, 11 травня, учасникам було представлено оновлений керівний склад Синодального відділу по роботі з молоддю (архімандрита Іону (Черепанова), намісника Київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря, головного редактора журналу для молоді «Отрок.ua» було призначено на цю посаду півроку тому, 23 грудня 2010 року). Зі вступним словом до учасників звернулися голова Відділу архімандрит Іона та перший заступник голови архімандрит Іоасаф (Перетятько).

Далі розпочалося знайомство, кожен із присутніх розповів про роботу з молоддю в тій єпархії, яку представляє.

Увечері того ж дня відбулося практичне заняття «Як з нуля створити молодіжну організацію та налагодити її діяльність».

Живе та жваве обговорення почутого в перший день затягнулося до першої години ночі.

Другий день роботи, 12 травня, було присвячено питанням, що стосуються безпосередньо організації молодіжної роботи в єпархії та на парафії. Перед присутніми виступили психолог Анна Лелик з доповіддю «Психологічна служба в Синодальному відділі» та секретар Відділу Юлія Пошедіна, розповідь якої була присвячена основним принципам налагодження ефективної роботи в єпархіальному відділі.

Студент Київської духовної академії, багаторічний волонтер В’ячеслав Мозговий розповів про деякі з сучасних методів роботи з молоддю, окремо наголосивши на тих надіях, що їх покладає молодь на пастирів, які беруть молодіжну ініціативу під свою духовну опіку.

Співробітник Синодального відділу з благодійності та соціального служіння протодиякон Іоанн Діденко провів інтерактивну бесіду, під час якої ознайомив присутніх з методикою підготовки проектної діяльності та розповів про приклад організації молодіжної роботи, як реалізовано це в очолюваній ним дитячо-молодіжній організації «Православні скаути України».

Усі виступи знаходили жваве обговорення, учасники висловлювали різні, часом протилежні думки, розглядали варіанти, як втілювати ті чи інші поради в тих умовах, які склалися в єпархії.

З доповіддю про «Військово-патріотичне виховання молоді» виступив президент християнсько-військового братства Сергій Лисенко. Про можливості використання інтернет-ресурсів та соціальних мереж в організації роботи з молоддю розповів заступник голови Синодального молодіжного відділу, адміністратор сайту "Молодість не байдужа"  Дмитро Ніколаєв.

Наприкінці робочого дня представники з регіонів розповідали детальніше про свої напрацювання, про особливості роботи в умовах кожної конкретної єпархії, про труднощі, які доводиться долати.

Завершився день волейбольним матчем: команда «Схід» проти команди «Захід». Офіційні джерела не повідомляють, хто виграв, але рахунок зустрічі був «4:0».

В останній, третій день роботи, 13 травня, представники єпархій продовжили ділитися досвідом роботи, а також взяли участь у практичному занятті з пошуку фінансування молодіжних проектів.

Завершилася конференція благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви. У резиденції Архіпастиря в Києво-Печерській Лаврі Блаженніший Митрополит Володимир прийняв учасників і благословив їх на подальшу діяльність. Представляючи Його Блаженству голів і представників єпархіальних відділів по роботі з молоддю, архімандрит Іона (Черепанов) зазначив, що ці люди — «справжні подвижники, які працюють з молоддю не завдяки, а всупереч — всупереч упередженням, нерозумінню, а подекуди й глузуванням з боку співбратів-священнослужителів».

Блаженніший Митрополит Володимир, вітаючи отців, побажав їм успіхів у тій справі, якій присвячують вони своє життя. «Нехай Господь допомагає вам звершувати служіння Богу і людям, — зазначив Предстоятель. — Такий напрямок діяльності Церкви, як робота з молоддю, тільки починається і є найбільш важливим, тому що молодь — це майбутнє Церкви».

Отримавши архіпастирське благословення, перед тим, як роз’їхатися, священнослужителі тепло прощалися один з одним, охоче ділилися враженнями, домовлялися зідзвонитися-списатися. На рівні Синодального відділу було вирішено подібні зустрічі проводити раз на півроку, з виїздами по єпархіях, а ще — провести фестиваль з можливістю зібратися на ньому всім, хто в єпархіях веде роботу з молоддю.

***

Інформаційний портал «Православіє в Україні» готує розгорнутий матеріал про перше неформальне зібрання молодіжних священників.

Читайте в матеріалі: По следам прошедшей в Киеве первой конференции молодежных священников


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. 42 з 44 єпархій були представлені на першій всеукраїнській конференції, проведеній Відділом по роботі з молоддю при Священному Синоді УПЦ

За три дні роботи першого форуму, організованого Синодальним молодіжним відділом в оновленому складі, учасники представили свої напрацювання, окреслили коло наявних проблем та обговорили шляхи подальшої співпраці.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і молодь |

3975 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Синодальний молодіжний відділ | Епископ Иона (Черепанов) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru