Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаКИЇВ. 30 серпня художня галерея «Неф» запрошує на відкриття виставки «Лавра очима митців»
23 August 2011 11:37

У вівторок, 30 серпня 2011 року, о 17.00 в художній галереї «Неф» Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкриється виставка художніх творів «Лавра очима митців». Подія присвячена святкуванню 960-річчя Києво-Печерської лаври та 85-річчя Заповідника.

В Лаврі здавна існували власні іконописні традиції, започатковані преподобним Аліпієм (ІІ пол. XI – поч. XII ст.), якого вважають першим художником Давньої Русі. Згодом  при монастирі було засновано іконописну школу, з якої вийшло чимало талановитих живописців.  З нею були пов'язані відомі художники Микола Мурашко (1844-1909 рр.) та Іван Їжакевич (1864-1962 рр.), який тут навчався, а згодом – викладав.

І в наш час, зберігаючи і продовжуючи давні лаврські традиції сприяння розвитку вітчизняного мистецтва, художня галерея «Неф» надає можливість презентувати свої творчі здобутки як вже відомим, так і молодим художникам. У галереї щомісяця проводяться персональні виставки, під час яких кияни, а також, численні відвідувачі Заповідника з різних країн світу мають нагоду ознайомитися з напрямками сучасного художнього мистецтва, відкрити для себе нові імена.

Неповторний лаврський архітектурний ансамбль, його поєднання з унікальним природним ландшафтом, еталонні лаврські – іконописні традиції  завжди будуть джерелом натхнення для майстрів пензля.

Вітаючи Лавру і Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник з ювілеями, українські художники, персональні виставки більшості з яких вже відбувалися  у галереї «Неф», створили понад 20 робіт – пейзажів, сучасних ікон для нової експозиції «Лавра очима митців».

У проекті взяли участь живописці Віталій Бондаренко, Олександр Демиденко, Олександр Куріненко, Марина Лідаговська, Ольга Ямполь, Василь Новицький, Іван Пиліпенко, Сергій Рибак, Марина Рибачук, Олександр Литвинов, Олексій Томін, майстрині іконопису Наталія Волобуєва, Оксана Лазаренко, Тетяна Петренко. На виставці можна буде  по-новому  поглянути на вічні  цінності, належним чином оцінити наше багате культурне і духовне надбання.

Запрошуємо всіх бажаючих!

Попередня акредитація представникам ЗМІ не потрібна.

Адреса – м. Київ, вул. Івана Мазепи, 21, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, корпус № 20 (Художня галерея «Неф»).

Телефон галереї «НЕФ»: 254-34-27


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. 30 серпня художня галерея «Неф» запрошує на відкриття виставки «Лавра очима митців»

Захід присвячений святкуванню 960-річчя Києво-Печерської Лаври та 85-річчя Заповідника.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і культура |

2148 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Юбилеи Лавры | Киево-Печерская Лавра |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru