Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
КИЇВ. 20-річчя Предстоятельства Блаженнішого Митрополита Володимира: в Українському домі відбулась конференція за участю самого Предстоятеля
28 May 2012 13:25

Сьогодні, 28 травня, в Українському домі відкрилась Міжнародна науково-практична конференція «Українська Православна Церква на межі тисячоліть», приурочена до 20-ої річниці Харківського Архієрейського Собору та 20-річчю Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира.

Напередодні самого відкриття наукового форуму Предстоятель УПЦ та учасники змогли ознайомитись зі святковою виставкою «Митрополит Володимир єднає Україну». Зокрема, у виставці представлено ретроспективно служіння Блаженнішого Владики на Київській кафедрі – це історичні події в житті Церкви, зафіксовані на фотографіях, ордени, якими був нагороджений Блаженніший, облачення, в яких він служив якраз 20 років тому, а також унікальні зразки Євангелія та першовидання книг класиків зі скарбниці самого Предстоятеля.

Згадуючи ті 20 років, що минули після Харківського Собору Єпископів, Блаженніший Митрополит Володимир зазначив, що дуже щасливий, що за ці роки наша Церква не розлучалась із нашим народом.

«Сповідуючи принципи Церкви, всі ці 20 років народ зростав духовно, за це хвалю Бога, радію і всіх вітаю, - сказав зокрема Блаженніший. - Хочу скористатися нагодою та побажати всім вічного літа у серцях і душах, а також у трудах і подвигах проводити своє літо».

Але чи справдилися сподівання того історичного Собору? Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, який тоді зіграв одну з вирішалльних ролей у збереженні єдності Української Православної Церкви та обрання Блаженнішого Митрополита Володимира Предстоятелем, зазначив, що «всі відчувають, що справдилися».

«Плодом Харківського Собору та служіння Блаженнішого Митрополита Володимира є збереження єдності єпископату, єдності Церкви, - сказав владика Сергій. - І цей той дар Божий, який має Блаженніший, який всі ці роки був тим, хто зміг вести Церкву не шляхом агресії, а  мирно, з терпінням і мудрістю. Він слухав багатьох, але чинив, що підтверджують прожиті роки, по волі Божій, а воля Божа саме у збереженні єдності. Дякуємо Богу, що пройшли ці роки, з Його благословення, під мудрим керівництвом Блаженнішого Митрополита Володимира». 

Розпочинаючи роботу конференції, Керуючий справами УПЦ архієпископ Бориспільський Антоній зазначив, що 20 років історії Церкви в Україні пов'язані безпосередньо з ім'ям Предстоятеля Української Православної Церкви – Блаженнішого Митрополита Володимира – і що призначення 20 років тому Блаженнішого Владики на Київську кафедру є проявом Божого промислу.

Привітав усіх з ювілеєм і сам Блаженніший Владика: «20 років — це, здається, не так і багато, але за ці 20 років віруючі люди засвідчили перед історією людства свою готовність боротись за чистоту нашої канонічної Церкви. Я сердечно вітаю всіх вас із святом 20-літнього ювілею Української Православної Церкви, яка отримала свої відновлені положення і статус тоді в Харкові. Вітаючи усіх вас із цим благодатним святом, я прикликаю на вас Боже благословення і молитовно зичу радості святкової, радості небесної з надією на те, що Господь з нами, з нами Його Хресна сила, з нами Його любов, яка дасть взаєморозуміння нашому народі, порозуміння, яке б дало нове натхнення у високому служінні нашій Святій Церкві нашому боголюбивому народу».

Слова привітання з ювілеєм Блаженнішому Митрополиту Володимиру, духовенству та вірянам УПЦ також передали Святіший Вселенський Патріарх  Варфоломій, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил і Президент України Віктор Янукович.

«З надією молимося Воскреслому Христу, щоб результати конференції зробили внесок у відновлення порушеного канонічного порядку в Українській Православній Церкві, подолання та примирення вже існуючих розколів, - побажав зокрема у вітальній адресі Вселенський Патріарх Варфоломій. - Тому висловлюючи бажання Вашому Блаженству з нагоди 20-літнього служіння кормчим на престолі святого Володимира, бажаємо Вам многих літ і молимося, щоб через Ваше мудре архієрейське служіння зберегли багатостраждальну Українську Церкву  та зробили свій внесок у збереження неушкодженості вікових традицій Східної Церкви».

Далі конференція продовжилась доповідями.

Наукову доповідь Блаженнішого Митрополита Володимира «Українська Православна Церква на межі тисячоліть: досягнення та виклики» прочитав архієпископ Бориспільський Антоній.

Зокрема в ній було сказано, що Харківський Собор став початком нового періоду в історії Православ'я в Україні. До початку 90-х рр. Церква, ще будучи ослабленою багаторічною дискримінацією радянського періоду, зіткнулася з найсильнішими випробуваннями, але пройшла їх завдяки вірності своєму соборному устрою. Протягом 20 років Українська Православна Церква не лише зазнала чималих труднощів, а й домоглася численних досягнень. А головне, що довели ці часи, тільки дотримуючись соборності, Церква та народ може зростати та зміцнюватись духовно.

«Ми покликані для того, щоб бути сіллю цього світу. Будемо жити за Євангелієм, і Господь не залишить нас без Своєї допомоги», — підсумував такими словами свою доповідь Блаженніший Владика.

Крім самого Предстоятеля, у конференції взяли участь Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, який аргументовано довів безглуздість домислів «розкольників» щодо неправомірності рішень Харківського Собору та провів історичні паралелі виникнення розколів; Секретар Священного Синоду Болгарської Православної Церкви єпископ Стобійський Наум, який у своїй доповіді розповів про досвід Болгарської Церкви щодо врачування розколу; Перший заступник Міністра культури України Ю. Богуцький, єпископат та духовенство Української Православної Церкви, діячі науки і культури.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. 20-річчя Предстоятельства Блаженнішого Митрополита Володимира: в Українському домі відбулась конференція за участю самого Предстоятеля

Згадуючи ті 20 років, що минули після Харківського Архієрейського Собору, Блаженніший Митрополит Володимир зазначив, що дуже щасливий від того, що за ці роки наша Церква не розлучалась із нашим народом.Рубрики: Новина дня | Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

2761 переглядів / Коментарів: 3

Теги: 20-річчя Предстоятельства | Блаженніший Митрополит Володимир |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Когда будет опубликован текст

Когда будет опубликован текст доклада Предстоятеля?

Показательно, что среди

Показательно, что среди участников торжеств нет никого из тех, кто в 92-м отстоял единство Русской Церкви на Украине: Ни м.Агафангела, ни м.Сергия, ни м.Онуфрия, ни схиеп.Алипия, ни архиеп.Ионафана... Митрополит Владимир, никак не высказался о филаретовщине в 92-м на архиерейском соборе в Москве...И м.Лазарь вёл себя очень двусмысленно в тот год.

1. Вы плохо смотрели

1. Вы плохо смотрели фоторепортажи о данном мероприятии. а ссылки на это есть и на офсайте УПЦ и на сайте КДАиС. есть и схиапископ алипий, и митр.Сергий сидит в первом ряду напротив президиума. архиепископ Ионафан тогда много говорил в обе стороны-очевидно так боялся митр.Филарета. то в москву-то "каюсь,блаженнейший владыка" и так несколько раз подряд. митр, тогда архиепископ Лазарь как и архиепископ Ириней по крайней мере имели твёрдые убеждения по данному вопросу. комуто они нравятся, кому то нет. но они не юлили. и жизнь показала,что это достойные люди,вне зависимости от вопроса автокефалии. что же касается сохранения единсва с кириархальной церковью....мне это напоминает ленинский принцип 1918года- переведём войну империалистическую в войну гражданскую. войну внешнюю в войну братоубийственную. народ ,формально принадлежащий к православной церкви верит во всё,что на заборе написано. но бьёт себя в грудь и кричит о своём спасении. при этом огромная часть своего же народа не понимает или озлоблена на не меньшую часть того же народа. только по вопросу отношения к совсем иному народу. почему надо строить какойто "мир",только потому что об этом вешает патриарх на каждой проповеди, но нельзя более серьёзно посмотреть на происходящее внутри? да,я не монархист, и идеи панславянского единства для меня чужды. но видимо отделившись от "раскольников" в саму УПЦ уже давно втекают разные глупости-царебожничество, кодобрчество ,политправославие, которое к Богу имеет такое отношение,как пятая лапа к зайцу. и сохранив видимое единство с Московским патриаршим престолом возможно потеряли нечто большее. видят ли это люди,которые называют себя верующими? или собственные мысли давно заменены риторикой от В.С.Анимисова...

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru