Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і суспільство
КИЇВ. Цього року виповнюється 19 років найвідомішому в Україні видавництву духовної літератури «Дух і літера»
07 February 2011 16:57

У середу, 2 лютого, в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (корп. 5, ауд. 208) відбувся науковий семінар «Біблійна та патристична богословська термінологія».

Організатори заходу – Центр європейських гуманітарних досліджень НаУКМА і Лабораторія наукового перекладу в межах роботи над перекладом, адаптацією та доповненням «Європейського словника філософій (Лексикона неперекладностей)» за підтримки програми «Соціальний капітал і академічні публікації» Міжнародного фонду «Відродження».

Мета програми «Соціальний капітал і академічні публікації» – посилювати роль академічних публікацій у вирішенні наріжних питань українського суспільства та збагачувати демократичний публічний дискурс України, сприяти обізнаності громадян України та задовольняти їхні потреби в книжках і дослідницьких публікаціях.

***

«Дух і літера» є науково-видавничим об’єднанням, створеним у 1992 році вченими різних гуманітарних галузей на базі кількох дослідницьких центрів Києво-Могилянської академії. На той час, після розвалу Радянського Союзу, незалежних видавництв не було. Не існувало й таких, які б знайомили широке коло читачів з найважливішими темами християнської культури. Бракувало якісних перекладів, а також оригінальних видань вітчизняних учених, імена яких замовчувалися. Тому необхідно було заповнити ці прогалини у культурному контексті.

На сьогодні у видавництві вийшли друком книги християнських мислителів 20 століття, серед яких митрополит Антоній Сурозький, Сергій Аверинцев, митрополит Калліст Уер. Для дослідників російської теології тут пропонують праці про релігійну філософію Миколи Лосського та Володимира Соловйова.

Популярною є християнська серія «Бібліотека Клементіна» , видана у формі кишенькових книжок. Такі праці, як «Лексикон внутрішнього життя» Енцо Б’янкі зі статтями про духовну брань, послух та піст являють собою своєрідний вступ до «Добротолюбія». Особливо співробітники видавництва пишаються своїм «Кобзарем», виданим у 2009 році.

Сюжет про видавництво «Дух і літера» дивіться у програмі «Світ Православія».


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

КИЇВ. Цього року виповнюється 19 років найвідомішому в Україні видавництву духовної літератури «Дух і літера»

На початку лютого в Києво-Могилянській академії відбувся науковий семінар «Біблійна та патристична богословська термінологія».Рубрики: Події на часі | Церква і суспільство |

1629 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Православна книга |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru