Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Соціальне служінняЕКСКЛЮЗИВ. Як допомагає «Помічниця в пологах»?
03 October 2012 11:45
протоієрей Олег Мельничук

3 жовтня – день пам’яті ікони Пресвятої Богородиці «Помічниця в пологах».

***

— Отче, негайно приїжджайте до пологового будинку, у нас в однієї породіллі дитина в дуже важкому стані, вона сама у стані постпологової депресії і намагається вистрибнути з вікна, – телефонує мені лікар о третій годині ночі.

Я збираюся, їду, розмовляю, умовляю, обнімаю, слухаю. Це – звичайна ніч священика, який служить у храмі при пологовому будинку.

***

Коли я вперше прийшов сюди, керівництво сказало мені:

— Тільки молебні, ніяких Літургій.

Я подумав тоді:

Ну що молебні? Це – не діло,

Людині треба, щоб горіла

ЇЇ душа і серця почуття,

Святе Причастя – оце життя.

Я був твердо переконаний, що без Причастя неможливе будь-яке служіння.

Коли мене запитували тоді, чому я вирішив служити в пологовому будинку, бо це був перший на той час храм у подібному закладі, я відповідав:

Проповідь потрібна там,

Де є бомжі, убогі і магнати.

І від розбійника аж до Пілата

Одна душа - то є велика втрата.

Сама місія служіння в пологовому будинку має два значних аргументи: захист материнства і дитинства та підтримка Богом благословенної місії народжувати. Місія материнства – це та місія, заради якої Господь створив Єву. І я, виконуючи Його волю, благословляв жінок, які мали народити, або щойно стали мамами.

***

Був дуже великий супротив, я в той час саме захищав кандидатську дисертацію, і від мене відвернулися всі. Викладачі відверто говорили, що я пішов проти авторитетних богословів. Але тоді зі мною була лише одна єдина людина, яка мене підтримала, це - Блаженніший Митрополит Володимир. Я прийшов до Його Блаженства і кажу:

— Ваше Блаженство, отака ситуація, всі проти, але я відчуваю, що ця місія в пологовому будинку необхідна. І кожний священик, який має хоч трохи любові до парафіян, будучи в пологовому будинку, не зміг би закрити двері храму перед жінкою, новонароджене дитя якої лежить у реанімації між життям і смертю. Так, вона в жіночій нечистоті, у неї відбуваються фізіологічні процеси, але я не можу сказати їй: «Ти – нечиста, йди звідси».

Блаженніший вийшов з-за свого письмового столу, обняв мене і сказав:

— Я благословляю тобі служити там і створити храм на честь ікони Богородиці «Помічниця в пологах».

Предстоятель УПЦ підписав резолюцію, дозволив причащатися породіллям. І цікавим є той факт, що за півроку служіння в храмі вперше в житті причастилося більше людей, ніж в якомусь великому кафедральному соборі.

Це було моє чергове народження, тому що я народжувався кілька разів – тілесно, в Хрещенні, якого я не пам’ятаю, народження мене як священика та як настоятеля храму на честь ікони Богородиці «Помічниця в пологах». І постать Блаженнішого зіграла ключову роль у справі мого священицького, соціального та духовного служіння.

***

Я прийшов до пологового будинку безбородий, зовсім юний, тільки-но прийняв сан священства, а там уже до мене існували певні власні традиції. Але я був твердо переконаний: «Який піп, такий прихід».

З 2001 по 2008 рік я служив у цьому храмі один. Спочатку на службах було лише три-чотири вагітних жінки, моя матушка та двоє дітей. Згодом люди стали долучатися навіть цілими родинами, парафія постійно росла і збільшувалася. Я знав, що якщо вдасться спасти хоча б одну душу, то Господь віддасть сторицею.

Це був певний період мого життя, який увійшов не тільки в мою особисту біографію, мою безсмертну душу, але ж він війшов у душі та біографії окремих жінок, породіль та навіть і цілих сімей. Багато жінок, які приходили до храму, переступали поріг церкви вперше в своєму житті. Були випадки, коли я хрестив вагітну маму, вінчав їх з чоловіком, а потім і хрестив новонароджене немовля. І так складалося певне покоління дітей (їх більше тисячі), яких я хрестив в цьому храмі.

***

Якось я знову був у Блаженнішого і кажу йому, що є в мене помисл: досі немає дня вшанування ікони Божої Матері «Помічниця в пологах», я порадився з цього приводу зі своїми афонськими духівниками, бо без їхнього благословення нічого не вирішую. Блаженніший стояв, слухав мене уважно, потім каже:

— Щиро, і оскільки саме ти започаткував це в Церкві, то нехай в день твого небесного покровителя 3 жовтня буде шануватися ікона Української Православної Церкви «Помічниця в пологах».

За роки служіння в цьому храмі я міг би написати книгу про всі неповторні випадки, які відбувалися майже щодня.

***

У пологовому будинку залишили дитя з синдромом Дауна. Я приходжу його хрестити, а воно починає плакати. Відвідую його пізніше, розмовляю з ним, а воно мені посміхається і якось ручкою навіть махає.

Якось я навіть ділився зі священиками досвідом, як хрестити новонароджене немовля, в якого гіпоксія 3-го ступеню, щоб врахувати і канонічні вимоги, і стан здоров’я дитини, і бажання батьків.

Одне з моїх найулюбленіших немовлят – це Оля, яка ходить зараз до нашої недільної школи. Під час народження дитинка отримала травму шийних хребців, у її мами були важкі пологи, була в дуже важкому стані. Лікарі вже навіть втратили надію на те, що дитина виживе. Ми її хрестили в реанімації, а мама дуже щиро, з відкритим серцем та з останньою надією, молилася перед іконою Богородиці «Помічниця в пологах» у храмі. Кожного дня служили молебень, і дитинка пішла на одужання.

Було багато випадків, коли в нашому храмі бездітні сім’ї молилися перед цією іконою і потім вже приходили до храму хрестити дитинку.

Дуже добре пам’ятаю Таню, якій три рази консиліум лікарів призначав кесаревий розтин. Операцію вирішили робити у середу, а у вівторок за розкладом у храмі був молебень перед іконою Богородиці «Помічниця в пологах». Кажу їй:

— Таню, давай ще раз відслужимо молебень Богородиці про благополучні пологи.

Таня молилася, дуже просила Божу Матір про домогу. Десь о четвертій ранку телефонує до мене і повідомляє:

— Отче Олеже, в мене годину тому народився хлопчик.

Був ще один випадок, коли батько-мусульманин не дозволяв свої дружині хрестити дитину. Мама дуже переживала, кожного дня приходила до нас у храм, щось шепотіла біля ікони, і коли я наступного разу зустрівся з батьком у палаті, подарував маляті пакунок памперсів, батько погодився на Хрещення – і за три дні на одного православного християнина стало більше у світі. На Хрещенні половина гостей була мусульманами, половина – православними. Чи це не диво?

Дуже багато було випадків, коли з допомогою Божої Матері мами забирали з пологового будинку малюків, від яких мали намір відмовитися. Особливо запам’яталося одне дівча, яке залишилося без будь-якої підтримки – батьків, чоловіка, рідних, і вирішило відмовитися від дитинки. Вона не хотіла бачити дитину, не хотіла ні з ким розмовляти, жбурляла в мене подушки і склянки з водою, але з Божою допомогою довелося-таки її вмовити. Молода матуся погодилася спочатку подивитися на дитину, потім після спілкування вперше приклала її до грудей і почала сильно плакати, а згодом хрестила маля тут же, в нашому храмі. Під час виписки одногрупники влаштували мамі свято з квітами, кульками та навіть феєрверками.

Цей маленький храм на честь ікони Пресвятої Богородиці «Помічниця в пологах» на п’ятому поверсі першого пологового будинку відкрив шлях у життя у Христі для сотень людей і сімей. Цей маленький храм під покровом Божої Матері став ядром формування державної політики щодо захисту материнства і дитинства, запобіганню ранньому соціальному сирітству.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Священик Олег Мельничук: "У тих регіонах, де працюють розроблені нами центри, доля раннього соціального сирітства скоротилася на 60%. Лише уявіть собі цифру!"»


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ЕКСКЛЮЗИВ. Як допомагає «Помічниця в пологах»?

3 жовтня ми вшановуємо ікону Богородиці «Помічниця в пологах».

Про неповторні випадки в єдиному храмі Києва, названому на честь цієї ікони, — настоятель храму.Рубрики: Публікації | Соціальне служіння |

3068 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru