Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна »
«Хрещатик» (Київ): Інвентаризація крони
06 January 2011 00:15

«Хрещатик» (Київ), 24.12.10

У Києві є понад 150 вікових дерев, які мають статус заповідних. Деякі з них є рекордсменами-довгожителями не лише Києва, а й України. Зокрема в столиці ростуть найстаріший із виявлених у країні клен, каштан, черешня, шовковиця та бузок. Фахівці Київського еколого-культурного центру на кінець 2010 року провели своєрідну інвентаризацію вікових дерев України і виявили їх понад 500, з них 82 — тисячолітні.

Цивілізована Європа нині з благоговінням і великою шаною ставиться до прадавніх дерев. Багато тисячолітніх дубів, олив, ялівців мають власні імена, про них знімають фільми та виділяють із бюджету кошти на лікування та утримання. Зокрема, один з тисячолітніх дубів Великобританії — дуб Мейджора — вже понад 150 років має персонального охоронця, а віднедавна ще й власний інформаційний центр. В Україні про таке ставлення до братів наших крислатих можна лише мріяти. Проте і в нас почали складати реєстри старовинних дерев, аби привернути увагу громадськості до збереження зеленого багатства.

“Треба зазначити, що за останніх кілька років у столиці зроблено доволі багато для збереження унікальних дерев,— розповів директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.— Якщо, приміром, у Криму, де найбільша в Україні кількість багатовікових і тисячолітніх дерев, але офіційно лише три мають заповідний статус, то в Києві його присвоєно понад 150 рослинам. До слова, у столиці ростуть найстаріші з виявлених в країні клен (понад 150 років, росте в Центральному ботсаду), каштан (за легендами, його посадив іще митрополит Петро Могила), шовковиця (більш як п’ять століть), черешня (понад 120 років, росте на території Київського зоопарку) і більш як столітній бузок (обхват стовбура 1 м 40 см). Активістам нашого центру вдалося привернути увагу міської влади до проблеми збереження зелених патріархів. Наші фахівці полікували торік найдавніший у столиці дуб Грюнвальда (800-900 років), що росте на головній алеї пансіонату “Жовтень” у Голосіївському районі”.

Загалом в Україні виявлено понад 500 прадавніх дерев, із них 82 — тисячолітні, а два, за оцінками екологів, мають вік понад дві тисячі років. Зокрема, це олива в Нікітському ботанічному саду та ялівець на мисі Сарич у Криму. Кримський півострів унікальний край, де, за прогнозами екологів, можна ще віднайти інші реліктові дерева. Проблема лише в тому, що значна частина Південного узбережжя у приватній власності, куди немає “ходу”. Як, до слова, і в заказник “Межигір’я”, туди екологам закрито доступ уже понад 70 років, а саме там мали б зберегтися так звані дуби Володимира — залишки вікових лісів часів Київської Русі.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Хрещатик» (Київ): Інвентаризація крони


Рубрики: Моніторинг ЗМІ | Різне |

1060 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Церква і екологія | краєзнавство |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru