Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » КиївськаІз Днем незалежності України!
23 August 2011 15:56

В Україні Церква відділена від держави, і начебто вони живуть своїм незалежним життям. Тим не менш, усі вірні Української Православної Церкви є громадянами України, тому кожен певним чином долучається до святкування Дня незалежності. Але чи можлива справжня духовна незалежність, духовна свобода людини, держави чи суспільства без Бога?

Кожна віруюча людина в нашій країні є одночасно громадянином неба і громадянином держави. І це одна й та сама людина. Розділення народу на віруючих і не віруючих – пережиток радянської богоборчої доби. Бо кожен із нас — і християнин, і громадянин. Тому, якщо вся наша країна святкує День незалежності, разом із нею святкує незалежність і Українська Православна Церква.

З іншого боку, незалежність має бути пов’язана з відповідальністю. Тому що незалежною є не та людина, яка вирвалася з-під чиєїсь опіки, бо в тому випадку ми будемо нагадувати притчу про блудного сина, який став незалежним. Натомість ми всі пов’язані один з одним. І незалежність – це дорослість, це відповідальність, це можливість приймати рішення і за ці рішення відповідати.

Дуже добре, що наш народ має таку можливість. Дуже добре, що наша Церква, яка також є незалежною, самостійною в управлінні — і ця незалежність на рік старша за незалежність нашої країни, — теж може самостійно приймати рішення, щоб дійсно служити Богові і людям.

Думаю, завдання у держави і Церкви в чомусь відрізняються, а в чомусь – спільні. Якщо це стосується служіння людям, то це спільне завдання. Нам потрібно ще багато років, щоб навчитися по-справжньому любити Бога, любити людину, любити Батьківщину і бути по-справжньому незалежними людьми, які можуть приймати рішення і за ці рішення відповідати.

Зі святом!

Із повагою,  протоієрей Георгій Коваленко,

 шеф-редактор порталу «Православіє в Україні»

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Із Днем незалежності України!

Разом із державою святкує незалежність і Українська Православна Церква, яка є незалежною, самостійною в управлінні — і ця незалежність на рік старша за незалежність країни, — теж може самостійно приймати рішення, щоб служити Богові і людям.Рубрики: Новина дня | Публікації | Київська | Церква і суспільство | Слово пастиря |

2247 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство | церква і держава | Протоиерей Георгий Коваленко |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайту
Великий пост
30 March 2006
Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru