Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Просвітницька діяльність
ІТАЛІЯ. Волинська делегація у Мілані, Флоренції та Римі презентує унікальні рукописи краю
06 June 2013 10:47

У бібліотеці у Флоренції, в якій у 2011 році був віднайдений унікальний рукопис XIV ст. Луцький (Флорентійський) Псалтир, відбулася презентація його факсимільної копії.

Читайте також: З благословення Предстоятеля УПЦ Волинська єпархія під керівництвом митрополита Волинського і Луцького Ніфонта видала факсимільну копію цієї унікальної пам’ятки історії.

Отже 5 червня в бібліотеці Медичі Лауренціана, що у Флоренції відбулась презентація факсимільних видань Пересопницького Євангелія XVI ст., Луцького Псалтиря XIV ст. та Луцького Євангелія XIVст.

В рамках святкування 1700-ліття Міланського едикту, 1025-ліття хрещення Київської Русі та 1150-ліття початку Моравської місії святих рівноапостольних Кирила та Мефодія заплановано ряд презентаційних виставок в Європі. Саме з Італії з Мілану, Флоренції та Риму розпочались презентації.

З благословення Блаженнішого Володимира Митрополита Київського і всієї України, участь у презентації взяв секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Також у заході взяли участь: керуючий приходами РПЦ в Італії єпископ Корсунський Нестор, настоятель Свято-Амвросіївської громади міста Мілану архімандрит Амвросій (Макар), секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук, голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, виконуючий обов’язки прес-секретаря Макарівського вікаріатства Києвської єпархії архімандрит Філарет (Єгоров), православне духовенство Мілану, директор Флорентійської бібліотеки сеньйора Вера Валітутто, почесний консул України у Флоренції сеньйор Анджело Відавіно, професор Флорентійського університету президент Італійської асоціації славяністів Марчелло Гарзаніті, представники видавництва «Горобець»,  представники влади і католицького духовенства.

Під час презентації архієпископ Олександр зачитав вітальну адресу Предстоятеля УПЦ. Він також подякував директору бібліотеки за тісну співпрацю і дозвіл на видання факсимільної копії Луцького Псалтиря XIV ст. 

«Ми раді сьогодні розпочати презентацію факсимільних видань УПЦ саме з Італії. Ми помолились у Мілані, де також презентували Луцький Псалтир, сьогодні працюємо з вами у Флоренції, а також будемо продовжувати з благословення Предстоятеля УПЦ презентації у Франції, Словаччині, Іспанії та інших країнах Європи», - зазначив владика Олександр.  

Архіпастир передав до бібліотеки факсимільні копії представлених видань. 

Владика Олександр розповів, що кожна презентація є ще одним свідченням того, що слово Господа Іісуса Христа – вічне.

Саме завдяки таким подіям світ має можливість познайомитись з українською історією, церковними святинями, спадщиною України. І тепер екземпляри факсимільних видань Луцького Псалтиря, Луцького Євангелія та перлини факсимільних видань УПЦ - Пересопницького Євангелія віднині виставлено у Флорентійській бібліотеці не тільки для перегляду, а й для роботи з ними. Ці книги також будуть використовуватися у церковній практиці.

Цікавих рукописів древніх книг є немало у різних куточках світу і робота над видавництвом факсимільних видань представниками УПЦ продовжується.

***

В рамках презентації факсимільних видань УПЦ в Європі у Посольстві України в Італії у Римі відбулась зустріч делегації УПЦ з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Італії Євгеном Перелигіним.

На зустрічі були присутні секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук, голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, настоятель Свято-Амвросіївської спільноти міста Мілану архімандрит Амвросій (Макар), аташе з питань культури Посольства України в Італії Наталія Тернова. 

Працівниками Посольства представили Луцьке Євангеліє XIV століття та Луцький Псалтир XIV століття. Владика Олександр зачитав вітальне слово Предстоятеля УПЦ. 

Посол України в Італії Євген Юрійович подякував гостям за клопітку і важливу працю популяризації в світі України та її духовної спадщини. 

Також Посол радо сприйняв та підтримав ідею проведення наукової конференції та  презентації факсимільних видань УПЦ у Римі для наукових та культурних кіл Італії і ЗМІ в часі Амвросїївських читань у вересні  цього ювілейного року.  

Від імені Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Володимира Митрополита Київського і всієї України владика Олександр вручив Послу орден УПЦ 1025-річчя Хрещення Київської Русі. 

Священнослужителі подарували представникам Посольства факсимільні копії Луцького Євангелія та Псалтиря, а також Новий Завіт та Волинську ікону Божої Матері з побажанням плідної співпраці.  

Владика Олександр за підтримку та проведення презентаційних заходів в Італії настоятелю Свято-Амвросіївської спільноти міста Мілану архімандриту Амвросію (Макару) від імені Предстоятеля УПЦ подарував хрест з прикрасами. 

Цього дня, 6червня, відбулась презентація видань для українців, що проживають у Римі.  

А 7 червня відбулась офіційна зустріч делегації УПЦ з Послом України у Ватикані Тетяною Іжевською. Під час розмови вирішили у вересні цього року презентувати факсимільні видання для бібліотеки та архіву Ватикану. Священнослужителі для Посольства України у Ватикані подарували факсимільну копію Луцького Псалтиря. 

Також делегація зустрілась з Генеральним консулом України в Мілані Андрієм Картишем.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ІТАЛІЯ. Волинська делегація у Мілані, Флоренції та Римі презентує унікальні рукописи краю

Делегація побувала і у Ватикані. Також заплановано ряд виставок унікальних Волинських передруків по всій Європі. Рубрики: Новина дня | Події на часі | Просвітницька діяльність |

1946 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Луцький Псалтир | Архиепископ Александр (Драбинко) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru