Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Доповіді та промови«Істинне щастя людини може бути тільки в Богові…»
20 April 2011 12:36

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім чадам Української Православної Церкви

Воскрес Христос — і життя жительствує!

(Святитель Іоанн Златоуст)

Возлюблені у Господі архіпастирі,

всечесні пастирі, чесне у Христі чернецтво, боголюбні миряни — брати й сестри!

Христос Воскрес!

Завершивши Велику Чотиридесятницю, напоївши душу свою водами благочестя, наситивши розум і серце спогадами спасенних Христових страждань, увесь християнський світ нині святкує: «Воскресіння день, просвітімося торжеством, і одне одного обіймемо!»

Наша радість сповнена вдячності Тому, Кого не був достойний увесь світ, Хто був відкинутий будівничими, але став наріжним каменем нашого буття, нашого нинішнього і майбутньої життя, Хто є Саме Життя!

Немає істини, радіснішої для нас, православних християн, ніж преславне Воскресіння Христове. У цій істині полягає сенс нашого життя. Господь переміг смерть і відкрив людям райські двері. «Поглинута смерть перемогою» (Іс. 25: 8; 1 Кор. 15: 54), і тепер кожен віруючий у Христа Спасителя разом із пророками і всіма святими вигукує: «Смерть! Де твоє жало?» (Ос. 13: 14; 1 Кор. 15: 55). Христос воскрес, і відступив страх, немає вже ні самоти, ні безвиході. Все наше єство сповнене світлом пасхальної радості: «Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолавши і сущим у гробах життя дарувавши». Ця радість дарує нам сили перемагати в собі зло, долати гординю, нести тяготи повсякденного життя, удосконалювати себе щоб стати людиною, якою задумав нас Творець.

Силою Воскреслого Господа нашим тлінним тілам належить зодягнутись у безсмертя (див.: 1 Кор. 15: 22, 53). «Віруючий в Мене, — говорить Спаситель, — коли і помре, оживе» (Ін. 11:25).

У світлі Христової перемоги ми бачимо, що добро сильніше від зла, що ніч минула, і день наблизився, що істинне щастя людини може бути тільки в Богові і що «ми зробились причасниками Христа, якщо тільки розпочате життя твердо збережемо до кінця» (Євр. 3: 14).

Нехай же наша віра, наша любов до Христа, що виявляються у дотриманні Його Заповідей, зміцнюються з кожним днем, щоб ми були гідними проповідниками Благої вісті про Воскреслого.

Найближчими днями ми відзначатимемо трагічну подію в історії нашого народу — 25-річчя аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця подія є страшним підтвердженням того, що будь-яка спроба побудувати на землі рай без Бога неминуче веде людство в пекло. Водночас пам’ять про цю трагедію — це пам’ять про мужність і героїзм наших співвітчизників, які ціною власного життя заплатили за порятунок людей, і яким — низький від нас уклін і світла пам’ять.

Цього року в Україні на державному рівні святкуватиметься 1000-річчя Софії Київської — древнього Кафедрального собору Київських митрополитів. Це грандіозне творіння наших благочестивих предків втілило у собі силу духу і красу православної душі нашого народу. Софійський собор, який пережив століття й епохи, є яскравим свідченням того, що народ, осяяний світлом Христової істини, народ-богоносець, здатний відстояти свою віру, здатний творити і примножувати славу Божу, осяювати і преображати навколишній світ.

Ще раз щиро вітаю усіх вірних чад Української Православної Церкви зі святом Воскресіння Христового!

Благословенний Господь і Спаситель наш, Який просвітив нас світлом Свого Воскресіння і дарував нам благодатну пасхальну радість, яку ніхто і ніколи не забере від нас (див.: Ін. 16: 22)! Нехай живе в наших серцях ця радість, нехай буде вона нашою силою і надією: «Радуйтесь, довершуйтесь, утішайтесь, будьте однодумні, мирні, — і Бог любові й миру буде з вами» (2 Кор. 13: 11). Амінь.

Воістину воскрес Христос!

† Володимир,

Митрополит Київський і всієї України,

Предстоятель Української Православної Церкви

Київ,

Пасха Христова

2011 р.

Офіційний сайт УПЦ 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Істинне щастя людини може бути тільки в Богові…»

Пасхальне послання Блаженнішого Митрополита Володимира.Рубрики: Публікації | Доповіді та промови |

2455 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Пасха | Блаженніший Митрополит Володимир |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru