Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Святі та подвижники благочестя
Іоанн Шанхайський – живий доказ двох християнських істин
02 July 2013 10:38
Протодиякон Миколай Лисенко

Істина перша: «Спасися сам, і тоді навколо тебе спасуться тисячі»

Цю істину може підтвердити незліченна кількість людей, які мали можливість доторкнутися до життя справжнього святого в буремному 20-му столітті. А народився він у 1896 році в селищі Адамівка Харківської області (Україна).

Йдеться про святителя Іоанна Максимовича, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського, пам'ять якого звершується сьогодні, 2 липня.

Декілька чудес святого:

Чудо в Адамівці

Сила релігійності та чистота життя майбутнього святителя Іоанна вже в період його дитинства змінювали людей. Гувернантка–француженка, під впливом розмов із маленьким хлопчиком, приймає Православ’я.

У післяреволюційну добу молодий хлопець опиняється в Белграді, де у 1926 році приймає чернечий постриг. Згодом, у 1934-му, в емігрантському Шанхаї, Іоанн стає єпископом, явивши, за словом митрополита Антонія Храповицького, зерцало (зразок) аскетичної твердості в час загального духовного розслаблення.

Щоденне служіння Літургії і безперервна молитва архіпастиря, яка була настільки глибокою, що інакше, як бесідою з Богом її не можна було назвати, – ось що складало основу життя отця Іоанна. 

Чудеса в Шанхаї

А ще було віддане служіння ближньому – владика кожного дня відвідував хворих, сповідав та причащав їх Христових Таїн. Особливо в моменти погіршення стану підопічних, святитель знаходився поряд, довго молився прямо біля їх ліжок, і часто ставалося диво – до життя повертались навіть безнадійно хворі.

Святитель Іоанн Шанхайский з сиротами притулку. Шанхай, 1938 р.

Чудеса на острові Тубабао

Після Другої Світової війни руська спільнота змушена була емігрувати з Китаю та опинилась на тихоокеанському острові Тубабао, що був розташований в епіцентрі страшних сезонних тайфунів, які кілька разів на рік руйнували все на своєму шляху. Коли черговий руський біженець запитав про тайфуни у місцевого філіппінця, той заспокоїв прибульця тим, що поки що приводу для хвилювання немає, адже «ваш святий благословляє табір кожну ніч на всі чотири сторони». І, дійсно, за час перебування на острові святителя Іоанна, цебто понад 27 місяців, жоден тайфун не потурбував Тубабао і його мешканців.

Чудеса в Парижі

Святитель Божий повертав віру в Христа не лише співвітчизникам, але й європейцям, надихаючи їх прикладом власного життя. Збереглась зворушлива згадка про те, як одна француженка, коли її діти починали хворіти, відправляла їх на вулицю в те місці, де проходив владика Іоанн. Після благословення архіпастиря вони кожного разу одужували.

В усіх європейських лікарнях знали про єпископа і кликали його до усіх важкохворих, не залежно від їх віросповідання. Коли молився православний владика, Бог завжди являв Свою милість.

Один Паризький католицький священик, закликаючи до християнського життя молодь, зауважував: «Ви вимагаєте доказів, ви кажете, що зараз немає ані чудес, ані святих. Навіщо теоретичні докази, якщо сьогодні вулицями Парижа ходить святий Іоанн Босий?»

А святитель Іоанн, зневажаючи розкіш, дійсно, ходив в старому одязі і босоніж, при цьому мав від Бога неоціненний скарб – любові і благодаті.

Передбачаючи майбутнє відродження Батьківщини, він запевняв, що це станеться тоді, коли наш народ відродиться духовно, коли ми з новою силою приймемо в серця слова Спасителя про сенс життя.

Істина друга: «Шукайте перед усім Царства Божого і Правди Його, а решта – додасться вам»


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Іоанн Шанхайський – живий доказ двох християнських істин

Святитель Іоанн (Максимович), архієпископ Шанхайський і Сан-Франциський, народився в Україні, творив чудеса в рідному селі, Китаї, Європі, Америці... 

2 липня – день пам'яті святого.Рубрики: Публікації | Святі та подвижники благочестя |

4102 переглядів / Коментарів: 0

Теги: святитель Иоанн Шанхайский |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайту
Новая обитель
16 August 2006
Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru