Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Церква і суспільствоГромада УПЦ — «Київському патріархату»: Навіщо створювати конфлікти?
01 December 2011 17:11

28 листопада на офіційному сайті УПЦ КП з’явилася інформація про освячення хреста та початок будівництва нового храму в с. Бобриця Києво-Святошинського благочиння. Здавалося б, звичайне повідомлення, але воно викликало резонанс та обурення віруючих мешканців с. Бобриця, бо, як виявилося, містило неправдиві відомості.

Як розповів «Православію в Україні» протоієрей Ростислав Корчак, настоятель єдиного храму в селі — Свято-Покровського, акція, подана на сайті УПЦ КП як волевиявлення громади села, насправді є особистою ініціативою однієї людини і не могла бути волевиявленням громади. Адже в с. Бобриця з 1997 року існує лише одна громада і один храм канонічної Української Православної Церкви — храм на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Інших релігійних громад у селі не було і немає. Тому одразу на цю інформацію громада УПЦ відреагувала — закликала «Київський патріархат» не сіяти роздори.

Уже наступного дня, 29 листопада, на відповідь громади УПЦ голова прес-центру «Київського патріархату» дав коментар «Щодо занепокоєння представників УПЦ МП будівництвом нового храму в с. Бобриця Києво-Святошинського району».

Парафіяни Свято-Покровського храму вимушені були ще раз звернутися до очільників «Київського патріархату»:

Мусимо нагадати, що в межах с. Бобриця Києво-Святошинського району вже майже 15 років існує і повноцінно розвивається лише одна релігійна громада Української Православної Церкви на честь Покрови Божої Матері, яка має свій храм. Про інші релігійні об’єднання жителів села Бобриця ніхто ніколи не чув, в тому числі і про «громаду УПЦ КПЦ». Хіба це якась глибоко законспірована, майже «катакомбна» громада, яка діє підпільно. Тоді яке її завдання?

Просимо не спекулювати терміном «громада», бо в даному випадку в с. Бобриця ініціатором поширення впливу УПЦ КП виступає лише одна людина — приватний підприємець Чернишенко А. М. та двоє членів його родини.

Якщо він почуває себе «не затишно» і не «в духовному мирі», як говориться у згаданому коментарі, в канонічному храмі серед своїх односельців, то це його особиста проблема. Для цього не обов’язково чинити смуту в селі, яке якраз і живе в духовному мирі. Тим більше, що поряд, у сусідньому селі Білогородка, знаходиться храм УПЦ КП, який йому ніхто не забороняє відвідувати.

Ми не ставимось вороже до представників УПЦ КП і поважаємо релігійний вибір людей будь-яких конфесій, прагнемо до відкритості й християнської любові. У царині міжконфесійних стосунків в Україні є певні проблеми, а в деяких населених пунктах — навіть конфліктні ситуації. Але часто дії самих представників КП є провокативними і характеризують неприємну динаміку розвитку цих проблем. Доказом чого служить ситуація у с. Бобриця.

Навіщо створювати напруження там, де його могло б і не бути?

Навіщо штучно пов’язувати себе із сільською громадою, яка ніколи навіть не піднімала  питань щодо можливого існування тут паралельної структури КП?

Що це? «Духовне рейдерство» чи намагання  покращити свої статистичні дані фіктивними «парафіями»? Оці питання вже не риторичні.

Сподіваємось, що в очільників УПЦ КП знайдеться достатньо здорового глузду об’єктивно оцінити ситуацію. Можливо, саме це, а не приховані натяки наших опонентів показати «брудну білизну» релігійних конфліктів, допоможе нам вирішити деякі проблемні моменти й зі світлою надією дивитися в майбутнє.

***

Село Бобриця нараховує 600-літню історію, за весь цей період (до 1997 року) тут не було ні храму, ні громади. Нарешті в 2003 році, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, було збудовано Свято-Покровський храм, який сам Блаженніший Митрополит Володимир і освятив.

Хоча громада на честь Покрова Пресвятої Богородиці молода, але міцна. Як розповів настоятель храму, за кожною Літургією тут причащаються 30 дітей, діє недільна школа, на кваліфікаційному рівні викладається предмет «Християнська етика» тощо. Тобто громада живе повноцінним духовним життям. А тому парафіяни, які дізналися про інформацію, що з’явилася в інтернеті, обурилися, оскільки розцінили це як роздмухування міжконфесійного конфлікту та порушення миру.

Підготувала Ольга Мамона


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Громада УПЦ — «Київському патріархату»: Навіщо створювати конфлікти?

В інтернеті з’явилась інформація про початок будівництва храму в с.Бобриця, на що "з радістю чекали парафіяни КП". Однак виявилося, що це ініціатива не громади, а однієї людини. Що це? «Духовне рейдерство» чи намагання  покращити свої статистичні дані фіктивними «парафіями»?..Рубрики: Публікації | Церква і суспільство |

1701 переглядів / Коментарів: 1

Теги: монастирі та храми Києва | діалог УПЦ і УПЦ КП |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Все як в добрі совітські часи

...Мусимо нагадати, що в межах с. Бобриця Києво-Святошинського району вже майже 15 років існує і повноцінно розвивається лише одна релігійна громада Української Православної Церкви на честь Покрови Божої Матері, яка має свій храм...

А в чому проблема? Була одна релігійна громада - тепер буде дві. Одна молиться московському патріархові - друга буде молитись

Господу українською мовою. І слава Богу! 

А своє ніззя! краще тримати при собі і для себе. Немає чого судити тих - кого судити не маєш права = бо вони не твої.


Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru