Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська


Глава Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик)


«Господи, дай цим людям розуму, щоб вони нарешті прийшли до покаяння!» – ігуменя Серафима (Шевчик)
17 August 2012 16:45

Блюзнірський вчинок на Майдані Незалежності, винуватиці якого, знову-таки, учасниці Femen, прокоментувала глава Синодального відділу Української Православної Церкви «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик).

Висловлюючи своє ставлення до вчинку цих жінок, матінка Серафима зауважила, що найбільше засмучує те, що ця кричуща подія – наруга над найголовнішим християнським символом – сталася у дні Успенського посту, який ми починаємо з поклоніння Животворящому Хресту Господньому.

14 серпня ми святкуємо Винесення Чесних Древ Хреста Господнього, що в народній традиції називається першим Спасом, і цього дня в кожному храмі виноситься Хрест, а ми, віруючі, вшановуємо та вклоняємося йому.

«Тобто саме на цьому тижні, який ми можемо назвати Хрестопоклонним, сталася така страшна подія – блюзнірство над Святим Хрестом, на якому постраждав за наші гріхи Спаситель і який символізує спасіння людства від гріха і смерті, – підкреслила глава Синодального відділу «Церква і культура». – Тому наруга над головною християнською святинею – це душевна рана для кожного християнина».

Як помітила ігуменя Серафима, коли в радянські часи чинили наругу над святинями – руйнували храми, знімали і спилювали хрести, це викликало жах, осуд. А тепер такі речі відбуваються в період, коли начебто повернуто свободу совісті, коли віруючі можуть вільно відвідувати храми.

Якщо, наприклад, на цвинтарях творять наругу над могильними хрестами, держава оцінює це як злочин, а родичі спочилих сприймають таке як наругу над священною пам’яттю сім’ї, як паплюження усього святого, що є в людини.

Але є ще один аспект, на якому акцентувала увагу матінка.

«Цей спиляний дерев’яний хрест було встановлено на тому місці, де в часи жорстоких політичних репресій тисячі людей прийняли мученицьку смерть, – додала вона. – Мабуть, пішовши на той відчайдушний крок, ті жінки не подумали, що плюндрують пам'ять справжніх праведників, сповідників, які заради віри, своїх ідеалів ішли на плаху. Їхня пам'ять для нас священна. Навіть на державному рівні у нас встановлені дні пам’яті жертв того кривавого терору, а 18 серпня ми якраз вшановуємо пам'ять жертв сталінських репресій. І саме напередодні цього дня було вчинено таку наругу.

Розпочалося все з Софійської дзвіниці, а закінчилося сатанинським вчинком. Саме сатанинським – не побоюся цього слова. Тому що, коли молодь смажить яєчню на Вічному вогні чи залазить оголеною на дзвіницю великої святині, словами Святого Письма, вона не знає, що творить.

Думаю, що кожен українець дасть у своїй душі оцінку тому, що відбулося, а громадськість винесе своє судження про подібні акції. Але, по-перше, за тих, хто чинить таке, треба молитися, як молився Господь за тих, хто Його розпинав: «Прости им, Господи, ибо не ведают, что творят». А по-друге, осмислення вчиненого зробить нас тверезішими. Можливо, таке сталося, щоб сліпі побачили, а зрячі зрозуміли, що вони сліпі. Господи, дай цим людям розуму, щоб вони нарешті прийшли до покаяння!»

Читайте також:

КИЕВ. «Один заказчик — у тех, кто спилил крест, и у тех, кто 75 лет назад устраивал пытки в подвалах Октябрьского» — епископ Иона (Черепанов)

КИЕВ. «Наше отношение к богохульству неизменно, но общество и СМИ мы призываем игнорировать такие акции» — протоиерей Георгий Коваленко о поступке Femen на Крещатике

КИЕВ. Пресс-секретарь Патриарха диакон Александр Волков об инциденте с «Femen» в аэропорту: «Это совершенно незначимо»

КИЕВ. «Это оскорбляет наши религиозные чувства, но реагировать мы должны по-христиански» – протоиерей Георгий Коваленко


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Глава Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик)«Господи, дай цим людям розуму, щоб вони нарешті прийшли до покаяння!» – ігуменя Серафима (Шевчик)

Коментар глави Синодального відділу «Церква і культура» щодо кричущого вчинку Femen.Рубрики: Події на часі | Київська | Церква і суспільство |

2151 переглядів / Коментарів: 0

Теги: церква і суспільство |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru