Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна »


Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин


Головний «військовий архієрей» владика Августин: «Служба в армії ― виконання християнського обов’язку земного громадянина»
06 December 2010 15:56
Ирина Яковчук

6 грудня - День Збройних Сил України. 

Особливо приємно, що нині священнослужителі Української Православної Церкви беруть активну участь у вирішенні проблем, допомагають у створенні умов для духовного розвитку військовослужбовців ― на законодавчому рівні підписаний меморандум про співпрацю і створена Рада у справах душпастирської опіки при Міністерстві Оборони України.

Вітаючи особовий склад Збройних Сил України з професійним святом, голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин розповів, чому вважає необхідним для молодих юнаків служити в армії «з дерев’яними шаблями й рушницями», про закалку і школу «муж-ності», а також еволюцію незрілої душі.  

Церква повинна заохочувати юнаків до проходження строкової військової служби

Мої ровесники пам’ятають, що в часи нашої молодості на тих, хто не служив в армії, дивилася як на проблемних чи хворих. Соромно було не служити в армії. Єдиним виправданням на питання «Чому не служив?», ― могла бути військова кафедра інституту.

А сьогодні стало нормою, коли молоді люди ухиляються від проходження служби. На мій погляд, причина полягає у втраті почуття патріотизму. І тому Церква повинна заохочувати юнаків до проходження строкової військової служби, пояснюючи їм, що це не лише громадянський обов’язок, а й християнський. 

І найперше, що має прийти на думку, це слова Святого Євангелія: «Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15, 13).

Коли людина намагається уникнути свого обов’язку, постають питання: "Що буде, коли так почнуть чинити всі? Яким стане наше життя?". Відповідь очевидна. Тому не може бути ніякої дискусії з цього приводу.

І мені здається, що кожна віруюча людина, маючи сумніви чи страхи, має вирішувати такі внутрішні проблеми з духівником. «Отче святий, я от вважаю, що мушу ухилитись…». І священик, як люблячий батько, має укріпити дух молодого чоловіка, настановити його, переконати в тому, що проходження військової служби, як і будь-який інший обов’язок земного життя,― це хрест, даний нам від Бога.

Якби трапилось чудо велике, і Ангели оголосили про те, що більше не буде війн у світі…

Ми захоплюємося розумом євреїв. Старозавітна історія розповідає нам про те, що Ізраїль завжди воював, військовий обов’язок був святим для всіх іудеїв.

Звичайно, можна міркувати по-різному відносно того, де твоя Батьківщина.Тут, у земному житті, ми ― подорожуючі, паломники. Я вважаю, що той, хто поганий громадянин земної Вітчизни, не стане хорошим громадянином Вітчизни Небесної.

Навіть якби трапилось чудо велике і Ангели оголосили про те, що більше не буде війн у світі, я би все одно відстоював думку про те, щоб хлопці служили в армії ― з дерев’яними шаблями, з дерев’яними рушницями, щоб пройти школу «муж-ності», стати «муж-чиною».

Питання не в тому, що треба захищати Вітчизну ― це важливо, але для мене основне, щоб молоді хлопці ставали мужчинами, через загартування духу, фізичну підготовку.

Якби я міг загадати три заповітні бажання, то одне із них було б сформульовано так: «Щоб останні три класи загальноосвітніх шкіл були військовими ― за зразком Суворівського училища».

Якщо я вже порушую тему військового виховання дітей, то поясню, чому міркую саме так. Показник важливості цього питання полягає в тому, що коли сімдесятирічний генерал, який має за плечима три вищі академічні освіти, звання і десятки років досвіду військової служби, при зустрічі говорить не про це. Перші його слова, знаєте які? ― «Владико, я ― суворовець». Ось це я називаю закалкою!

Служба в армії для молодого чоловіка ― це обоженіє душі і тіла

Погляньмо на світову історію. Онук британської королеви Єлизавети ІІ принц Уільям служив бойовим офіцером в Афганістані. Візьміть для прикладу царську сім’ю Романових ― із тринадцятирічного освітнього курсу царевичів 5 років навчання присвячувалося вивченню військової справи.

Сумна статистика сьогодення тільки київських шкіл свідчить про те, що зі 100 призовників ― 92 не відповідають критеріям проходження військової служби. І батьки, дивлячись на такий фізичний стан розвитку дітей, звичайно ж, мають побоювання щодо безпечності для здоров’я навантажень під час служби в армії. Проте на це можна поглянути й з еволюційної точки зору.

У Православ’ї є гарне старослов’янське слово «обоженіє». Служба в армії для молодого чоловіка ― це обоженіє душі і тіла. І 99,9% чоловіків, які пройшли військову службу, скажуть, що вона корисна. Але скажуть це вже після її проходження. До того їм важко ― потрібна сила волі й фізичне загартування. Але це необхідно для незрілої душі, для того, щоб людина функціонувала на більш високому рівні.

Якщо суспільство хоче бути здоровим, то питання служіння в армії не повинно виникати взагалі.

«Я вітаю і шаную армію!»

Я вітаю і шаную армію. Церква і Армія завжди були двома підвалинами, на яких утверджувалась міць держави. Сьогодні є умови як для подальшого розвитку державотворчих процесів, так і для проведення реформ у Збройних Силах. Цей процес потребує встановлення партнерських взаємин між Армією і Церквою для підвищення престижу військової служби у суспільстві, для виховання свідомого справжнього патріота своєї Батьківщини – військовослужбовця, який поєднував би у собі духовні інтереси з національно-державними.

Православна Церква з материнською любов’ю підносить свої молитви до Бога про те, щоб Він дарував військовослужбовцям мужність і натхнення у відповідальному служінні народу України. Архіпастирі, пастирі та вірні чада Української Православної Церкви також постійно моляться за воїнів.

Молитовно бажаю всьому особовому складу незмінної допомоги Божої у здійсненні всіх добрих задумів заради збереження миру і процвітання в нашій державі та спокою боголюбивого українського народу.

Прикликаю на всіх Боже благословення!

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький АвгустинГоловний «військовий архієрей» владика Августин: «Служба в армії ― виконання християнського обов’язку земного громадянина»


Рубрики: Актуальний коментар |

1918 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Архієпископ Августин (Маркевич) | співпраця з військовими |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автораЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru