Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Церква і суспільство
«Галичина – край, який був і залишається православним», – єпископ Львівський і Галицький Філарет
28 May 2013 14:59

На другий день VII Фестивалю ЗМІ православних відбулася зустріч з єпископом Львівським і Галицьким Філаретом. Львівська єпархія – приймаюча сторона, так би мовити, господарі форуму. А враховуючи те, що Галичина – непростий регіон, на зустріч із владикою Філаретом чекали з особливим інтересом. Головна тема: «Православна Галичина – сьогодні та завтра». 

Але для початку прес-секретар єпархії Марат Каюмов ознайомив присутніх з інформаційною діяльністю Львівської єпархії.

Це видавництво і розробка проектів кількох газет, інтернет-проекти та, по можливості, здійснення телевізійної діяльності. А ось що стосується роботи зі світськими ЗМІ, то тут існують певні труднощі та непорозуміння. І якщо єпархія відкрита для журналістів, то світські ЗМІ до співпраці готові не дуже. 

Що стосується промови владики, то вона була відвертою, чесною і проникливою – про наболіле.

Галичина – непростий регіон у релігійному відношенні. Нерідко її називають уніатською провінцією. Але при цьому, за словами владики, «Галичина – край, який був і залишається православним». Сьогодні тут діє 70 православних парафій, 2 монастирі, 85 священиків здійснюють свою богослужбову та місіонерську діяльність.

Що ж до богослужінь, то на Галичині в більшості храмів вони проходять галицькою мовою. Цій традиції вже багато років. У деяких парафіях служби проходять українською мовою, в деяких – церковнослов’янською. А є храми, де використовують у богослужінні відразу дві мови. Внести зміни та затвердити один порядок у парафіях сьогодні неможливо. Як зазначив Владика Філарет, мовне питання є одним із найскладніших для Галичини. Яке рішення не було б прийняте, воно не повинне образити релігійні почуття парафіян.

Священики на Галичині також ведуть просвітницьку діяльність. Правда, здійснюється вона за можливістю. Є, безумовно, недільні школи, а от вести факультативні курси і проводити зустрічі в загальноосвітніх школах поки не представляється можливим. Там роботу проводять греко-католицькі священики.

Місіонерська робота в єпархії проходить за різними напрямками. У тому числі в місцях позбавлення волі. Практично в кожній виправній колонії регіону працюють православні священики.

Що ж стосується ставлення людей, то для них часом не так важливо, до якого храму вони йдуть. Людиною рухає віра, бажання отримати Божу благодать, отримати допомогу.

Проблем для затвердження і розповсюдження православної віри на Галичині чимало. Це й відносини з владою, із греко-католиками, і, що найскладніше, з представниками автокефальної церкви і священиками УПЦ-КП.

Чи можливе взаєморозуміння і мирне співіснування між усіма конфесіями? Владика Філарет впевнений, що можливе. Але тільки якщо буде любов один до одного, повага і розуміння. Це те, що може і повинно об'єднати представників різних конфесій. Якщо вони зможуть знайти шлях, який вбереже їх від конфліктів, то це буде найбільше досягнення,  світ і спокій оселиться у такому чудовому краї, як Галичина. «З Галичини почався розкол, то ж звiдси повинно початися i зцiлення вiд розколу», – сказав владика Фiларет.

Матеріал підготувала прес-служба Донецької єпархії

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«Галичина – край, який був і залишається православним», – єпископ Львівський і Галицький Філарет

На другий день VII Фестивалю ЗМІ православних відбулася зустріч з правлячим архієреєм Львівської єпархії, під час якої він розповів про Православну Галичину та відповів на питання учасників.Рубрики: Публікації | Церква і суспільство |

1702 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru