Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » У єпархіях » Київська
До дня Києва – 25 травня – ікона, що належала Володимиру Мономаху, буде виставлена у Софії Київській
24 May 2013 15:29

До дня Києва, 25 травня, ікона Пресвятої Богородиці «Умилення», що належала святому благовірному великому князю Володимиру Мономаху, буде виставлена впродовж цілого дня у Софії Київській.  

 

За даними експертів, ікона виготовлена візантійськими майстрами не пізніше ХІІІ сторіччя. Підробити її в сучасних умовах неможливо. Науковці називають знахідку унікальною, адже ікон того часу на камені немає взагалі. Матеріал, з якого виготовлено образ, природний гіпс.

Крім того, науковці припускають, що Володимир Мономах отримав ікону саме від своєї матері, котра була візантійською принцесою. Це підтверджують написи грецькою мовою на іконі.

Зауважимо, що 18 серпня 2012 року група православних меценатів презентувала унікальну кам'яну різьблену ікону Божої Матері часів Київської Русі Блаженнішому Митрополиту Володимиру.

Наразі створено експертну комісію з наукового вивчення ікони Богородиці. 

Нагадаємо, що 20 травня у національному заповіднику «Софія Київська» відбулося відкриття виставки «Київська Русь», присвяченої 900-річчю вокняжіння Володимира Мономаха.

У відкритті взяли участь архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) та голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, які представили ікону Божої Матері «Умилення».

Науковці припускають, що цей образ Пресвятої Богородиці належав саме князю Володимиру Мономаху (у хрещенні Василій). Про це свідчить напис на звороті: «Господі, помозі рабу Твоєму Васілію на многая лєта стола єго».  

     Читайте також: Готується висновок експертної комісії про ікону Богородиці, що належала князю Володимиру Мономаху 

***

Напередодні святкування 1025-річчя Хрещення Русі Національний заповідник «Софія Київська» розпочав виставковий проект «Київська Русь. До 900-річчя вокняжіння Володимира Мономаха». Як зазначається на сайті Софії Київської, виставка такого масштабу відбувається у заповіднику вперше.

Експозиція репрезентує матеріали з колекцій Археологічного музею, Центру археології Києва та наукових фондів Інституту археології НАН України, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського, музейних фондів Національного заповідника «Софія Київська».

Мета проекту – популяризація унікальних історико-культурних пам’яток України доби Київської Русі. Виставка розповідає про визначних князів, зокрема, про таку легендарну постать, як Володимир Мономах, знакові історичні події, суспільство в цілому, розкриває особливості культурного розвитку держави показом пам’яток писемності, мистецтва, архітектури, побуту.

До уваги глядачів представлено близько 700 експонатів у шести виставкових залах памятки архітектури XVIIІ ст. «Хлібня».

Також, спеціально до Міжнародного дня музеїв та урочистого відкриття виставки «Київська Русь» на території Заповідника будуть висаджені білі троянди, сорт “Anne de Kiev”, що був виведений у Франції та отримав назву на честь Анни Ярославни, королеви Франції, дочки Ярослава Мудрого.

***

Виставка експонуватиметься до 01.07.2013 року

у виставкових залах пам’ятки архітектури ХVІІІ ст. «Хлібня»

Національного заповідника  «Софія Київська»

за адресою: вул. Володимирська, 24.

Довідки за телефонами:  (044) 278 20 83, (044) 278 67 06

Більше інформації на сайті n.sophiakievska.org

Також читайте: На Благовіщення Богородиці близько 7 тисяч віруючих приклались до ікони Божої Матері, яка належала Володимиру Мономаху 

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

До дня Києва – 25 травня – ікона, що належала Володимиру Мономаху, буде виставлена у Софії Київській

Проект присвячений 900-річчю вокняжіння святого благовірного великого князя Володимира Мономаха.Рубрики: Події на часі | Київська | Церковне мистецтво |

2712 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Протоиерей Георгий Коваленко | Володимир Мономах | Архиепископ Александр (Драбинко) | ікона Володимира Мономаха | ікона Божої Матері «Умилення» |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Rss-стрічка з сайту єпархії
Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru