Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Церковні хроніки
Чим був особливий випуск Київської духовної академії? Або «школа з характером Предстоятеля»(+ВІДЕО)
18 June 2013 13:48
Валентина Гордийчук

***

Цьогорічний випуск Київських духовних шкіл не був ювілейним, але й пересічним його теж назвати не можна.

Із семінарії та академії вийшло 75 студентів – найбільше за усі роки після відродження, і немало з них – вже у священному сані. Ступінь кандидата богослов’я отримало у два рази більше академістів, ніж торік.

 

«Школою з характером» назвав Київську духовну академію і семінарію її ректор. З яким характером? Звісно ж, Предстоятеля нашої Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира.

Саме Блаженніший Владика відкривав урочистості з нагоди випуску. Розпочалися вони богослужінням на площі перед храмом на честь Різдва Пресвятої Богородиці в Києво-Печерській Лаврі, більш відомому як «академічний».

 

 

«На вустах і в серці випускника повинні бути дві ідеї, дві речі, які мають заповнювати серце і душу,  роздум про милосердя Боже і праця, яка облагороджує і вчителя, і учня»,  з такими словами звернувся Архіпастир до випускників.

 

 

***

Це єдина школа, минуле, і навіть майбутнє якої має ілюстрацією… ікону. У центрі «Собору святих Київської духовної академії» — покровителі школи: преподобний Нестор Літописець і святитель Петро Могила… Всього близько 50-ти святих, які у XVII-XX ст. тут навчалися.

А на задньому плані ікони можна розгледіти німби без підписів. Це, так би мовити, «вакантні» місця, і вони є символом сподівання на те, що святість у духовній школі ніколи не припинятиметься.

Про свої переживання з нагоди випуску та про сьогоднішніх випускників розповів ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський Антоній:

«Відчувається одночасно і радість, і  певна стурбованість. Радість від того, що навчальний рік завершився, і ми сьогодні випускаємо нових священиків у світ для пр оповіді Євангелія. А сумуємо тому, що ми звичайні люди, які звикли один до одного. Є серед випускників талановиті люди, які, напевне, стануть хорошими богословами, і дуже ввічливі студенти, які, мабуть, будуть добрими священиками».

***

Поки що невідомо, як складеться життя у цих випускників далі, але про те, що вони навчилися володіти словом, красномовно свідчили їхні виступи.

З почуттям гумору, невимушено, і одночасно з трепетом вітали випускники академії своїх наставників. І напевне, керуючись словами святих отців Церкви про те, що тільки той, хто молиться, може називатися богословом, у подарунок академії піднесли велику Євхаристійну Чашу.

 

***

Семінаристи ж виглядали серйозними  і більш стриманими у своєму вітанні, та це й не дивно, адже більшість із них пройшли тільки половину шляху, отримавши дипломи бакалаврів. Традиційно значна частина випусників семінарії продовжуватиме навчання далі, в академії.


50 дисциплін опановано, 40 — ще попереду. А це - Святе Письмо, історія Церкви, історія філософії, конституція і право України, мови: англійська, давньогрецька, давньоєврейська, латинь, пастирська психологія, педагогіка, риторика, літургика та церковний спів і багато-багато іншого.

До речі про церковний спів. Регент Академічного хору ієромонах Леонтій теж сьогоднішній випускник

Саме Києво-Печерська Лавра багато століть була хранителем традиційних піснеспівів. І сьогоднішній академічний хор у самобутньому Лаврському стилі має твори до кожного дня церковного року.  От і запрошують його у різні куточки світу впродовж усього року.

***

Ви знаєте, що Християнство – це релігія поза кордонами? Кожного року серед випускників православні, які приїздять з різних країн вчитися саме до Києва. Що привело сюди Радомира Петровича із Сербії:

«У стінах Києво-Печерської Лаври – міцний фундамент. Насправді, богословя тут пов’язане з життям. І відчувається тут саме молитовний дух російського і українського народу – це преподобні, які прикладом свого життя, та молитвами допомагають нам і сьогодні».

***

Тож, хто стає студентами духовної академії? Думка про те, що сюди вчитися приходять в основному діти священників – міф, розповів класний керівник 4б, архімандрит Сильвестр (Стойчев). 

Серед абітурієнтів - і ті, хто встиг попрацювати на світських роботах, і ті хто отримав вищу освіту у вишах... А отриманий раніше досвід та знання вони зможуть використати... Як саме - ділиться Марат Каюмов, випускник семінарії.

 

«Вступив я до Київських духовних шкіл, вже маючи світську освіту. Я закінчив університет імені Драгоманова. Оскільки мене, окрім інтелектуального розвитку, цікавило і духовне виховання особистості, я попрямував за покликом серця – до стін Києво-Печерської Лаври, до Київської духовної семінарії. 

Так, як я маю диплом журналіста, і сьогодні вже під час навчання у КДС виконував послух прес-секретаря Львівської єпархії, то сподіваюсь що і надалі моє служіння продовжиться у напрямку православної журналістики. Людям потрібно дозволити свідомо осягнути цінність Церкви, її важливу роль. Нічого нового створювати не доведеться, просто буду намагатися показувати правду».

***

Більше 2000 років Християнську Церкву намагаються знищити, її критикують, а вона знай багатіє новими членами і стоїть міцно на камені, закладеному Самим Господом. «Збудую Церкву Мою, і ворота пекла не здолають її» (Мф. 16:18). Про її священнослужителів чого тільки но не говорять, у чому лишень не звинувачують, а вони несуть своє служіння, роблять свої великі й малі справи, виконуючи заповіді. Мають досить сил, наснагу не тільки самим віру зберегти, а ще й інших привернути, орієнтири на шляху до Вічності розставити…

У майбутньому випускники навряд чи матимуть стабільні доходи, їх можуть відправити на парафію маленького селища або в регіон, де доведеться і храм самому будувати і прихід з нуля організовувати… Та хіба це може стати перешкодою тим, хто своє майбутнє життя називає не роботою, а служінням? 

Фото сайтів kdais.kiev.ua та fotolitopys.in.uaКод для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Чим був особливий випуск Київської духовної академії? Або «школа з характером Предстоятеля»(+ВІДЕО)

75 випусників — найбільша кількість за усі роки після відродження закладу. А які вони майбутні богослови, священики?..Рубрики: Публікації | Церковні хроніки |

2888 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Преподобні Києво-Печерські | Митрополит Антоний (Паканич) | Киево-Печерская Лавра | КДАіС |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru