Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Актуальний коментарЧи справді «зруйновано» Свято-Покровську церкву в Сосниці?
14 March 2011 19:42

Наприкінці лютого 2011 року довкола цієї святині була зосереджена неабияка увага ЗМІ: як релігійних, так і світських. Інтернет майорів страшними словами на кшталт «разрушен», «уничтожен» Покровський храм… Констатація такого невтішного факту викликала чимало запитань, спроба з’ясувати деталі інциденту не дала жодних результатів  ― всі інформджерела, як один, поширювали ідентичну інформацію: «зруйновано православну святиню», яка була збудована 1724 року; поміж змалювання гнітючих картин «залишків» храму на церковному подвір’ї, складених у кучі, згадка про ймовірну реставрацію ― як один із варіантів розвитку подій. Питань виникло ще більше. Якщо храм реставруватимуть, навіщо його розбирати вщент? Де взагалі звершуватимуться богослужіння? Як це вплине на літургічне життя вірян?

Власне з цими питаннями ми й звернулися до настоятеля Свято-Покровського храму селища Сосниці Чернігівської єпархії УПЦ протоієрея Іоанна Кузьовича, благочинного округу.

Отже, питання №1 : навіщо розібрали храм?

Церква наша древня, збудована 1724 року, і ще б стояла і стояла… Проте під час атеїстичного богоборства вона слугувала автошколою: у стінах випиляли величезні отвори для заїзду машин, на місці престолу ― «ями» для техогляду, не було даху. За декілька десятків років дерево стало таке, як вата, бувало, що місцями береш рукою за стіни, а деревина така трухлява, аж сиплеться ― церква була в аварійному стані. Зробили спеціальну металеву конструкцію, що слугувала підпорками. Та коли покосилися стіни й 8-метровий барабан, і купол нахилилися настільки, що ось-ось мали впасти, ми припинили служби, щоб, не приведи Господи, ніхто не загинув, бо найбільший дар від Бога ― це людське життя.

Ми зверталися в управління містобудування та архітектури Чернігівської облдержадміністрації, де мені видали довідку, що «Свято-Покровська церква не є пам’яткою архітектури і не включена до державних реєстрів пам’яток архітектури національного або місцевого значення». Тобто вона ніде не зареєстрована. Нікому ніякої справи не було до цієї церкви.

Відповідь № 2: як його реставруватимуть

Храм ось-ось мав упасти. У жовтні зібралася громада, і ми прийняли таке рішення: розібрати храм на частини, взимку будівельні роботи ми не могли проводити, бо це не дозволяли зробити погодні умови. А вже зараз залито новий фундамент. Він «відстоявся», у нас є деревина, дуб і сосна, а ще ми використаємо ті частини старої церкви, які не були пошкоджені. Всі матеріали обробляються спеціальним антисептиком, щоб не заводилися шкідники. Тож, на цьому місці ми зведемо точнісіньку копію нашої церкви! Усі роботи здійснюються зусиллями громади та спеціально запрошених майстрів із великим досвідом роботи. На жаль, наші фінансові можливості дуже обмежені, ми не можемо дозволити собі запросити спеціалістів із ТОВ «Укрреставрація» ― для нас це надто дорого. На цьому місці вже буде третій храм. Колись у Сосниці було п’ять церков - усі розбиті. Два собори були кам’яні. Наш храм чудом залишився, значить, він і буде стояти.

І факт №3: літургічне життя громади не припинилося!

На той час, поки Свято-Покровський храм був розібраний, богослужіння звершувалися у невеличкій домовій церкві на честь хранителів сім’ї ― святих великомучеників Гурія, Самона і Авіва, що знаходиться на території церковного подвір’я. Тож літургічне життя громади не припинилося.

Я є настоятелем цього храму з 1999 року, і весь той час ми з громадою боролися за те, щоб храм не впав на людей і ніхто не загинув, а зараз Божою милістю відреставруємо нашу Покровську церкву за планом архітектури, де чітко встановлено, як все має бути.

Матеріал підготували Ірина Опатерна й Тетяна Пилипчук


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Чи справді «зруйновано» Свято-Покровську церкву в Сосниці?

Місяць тому довкола цієї святині була зосереджена неабияка увага ЗМІ, а інформаційні повідомлення радше давали привід для низки цілком логічних запитань, аніж якісь конкретні відповіді…Рубрики: Публікації | Актуальний коментар |

2452 переглядів / Коментарів: 0

Теги: храми і монастирі України |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru