Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церковні хронікиЧЕРНІГІВ. Правлячий архієрей закликав депутатів міськради не давати дозволу на встановлення в місті пам’ятника язичницькому ідолу
03 March 2010 20:45

Звернення архієпископа Чернігівського та Новгород-Сіверського Амвросія до депутатів Чернігівської міської ради

Чернігівська єпархії Української Православної Церкви занепокоєна рішенням об’єднання «Громадська думка» про возведення в місті Чернігові, в древній Православній Святині - на території Борисоглібського монатиря на Валу, пам’ятника язичницькому ідолу Симарглу.
Симаргл – язичницький символ жертвоприношення, а жертвоприношення – це поклоніння ідолам. А як писав Святий Іустін Філософ : «Ідолопоклонство – бісівське спотворення істинної віри».
За іншими даними, Симаргл у слов’янській міфології - це звір, собака-птах, що охороняє царство мертвих.
Згадуючи настанови Святих Отців, ми бачимо, що поклоніння ідолам – гріх, і, як казав апостол Павло, «зовнішнє служіння ідолам - це по суті служіння демонам» (1 Кор. 10, 20).
Чернігів – це православне місто, а тому не потребує захисту язичницьких ідолів.
Не зробіть собі божків та ідола, і кам’яного стовпа не поставте собі, і каменя з фігурками не покладіть в вашім Краї, щоб кланятись перед ними. Бо Я Господь, Бог ваш!, - писав пророк Мойсей (Лев. 26:1).
Сьогодні, говорячи про Симаргла як про «покровителя та захисника нашого міста», ми зрікаємося таких всесвітньо шанованих святих, наших покровителів, як: Антоній Печерський, князь Михаїл та боярин його Федір, Святитель Феодосій, Преподобний Лаврентій, новопрославленний Святитель Філарет та багато інших.
Святі мученики, не дивлячись на тортури та страти, відмовлялись поклонятись та приносити жертви ідолам. Ніякі гоніння не зупинили розповсюдження віри, адже саме православ’я дає людині радість, любов, духовну благодать та спасіння. І сьогодні ми повинні берегти нашу віру та відвертатись, відмовлятись від брехні та долучатися до Правди та вічного життя. І тому православні християни не можуть приймати ані язичництво, ані поклоніння ідолам, адже це суперечить Святій Православній Вірі.
В Чернігівське Єпархіальне управління постійно надходять скарги та прохання вплинути на ситуацію.
Дізнавшись про наміри обєднання «Громадська думка», ми неодноразово звертались до керівництва з проханням не оскверняти православне місто язичницькими ідолами. На жаль, нашу думку не було враховано. І сьогодні це питання обговорюється на сесії Чернігівської міської ради.
Враховуючі вище сказане, Чернігівська єпархія звертається до Вас з проханням не підтримувати даний проект-рішення, аби не вносити смуту в суспільство та не створювати ще одне протистояння.
Закликаю Вас зберегти цінності Святої Православної віри, в купелі якої ми приймали Хрещення.
Нехай Господь Бог благословить дні ваші миром, подасть міцного здоров’я, довгих років життя  та успіхів у добрих справах!
З повагою архієпископ Чернігівський та Новгород-Сіверський Амвросій.
P.S.  Проект рішення про дозвіл на встановлення ідола язичницькому богу Симарглу не знайшов підтримки серед депутатів Чернігівської міської ради. Після палких кулуарних дискусій, за домовленістю – був  знятий з порядку денного.

 


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ЧЕРНІГІВ. Правлячий архієрей закликав депутатів міськради не давати дозволу на встановлення в місті пам’ятника язичницькому ідолу

«Говорячи про Симаргла як про «покровителя та захисника нашого міста», ми зрікаємося наших всесвітньо шанованих святих, які в Чернігові просіяли».Рубрики: Вісті з регіонів | Церковні хроніки | Церковно-державні відносини | У єпархіях | Чернігівська |

1744 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru