Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Святі та подвижники благочестя


Святий благовірний князь Ігор Чернігівський


Благовірний князь Ігор Чернігівський: із князів – у схимонахи. Чому?
01 October 2012 16:32
Протодиякон Миколай Лисенко

На другий день жовтня звершується пам’ять однієї з найтрагічніших постатей вітчизняної історії – людини, яка стала жертвою ненависті людей і, пройшовши крізь несправедливу та жорстоку смерть, увійшла до сонму шанованих святих. Мовиться про святого благовірного князя Ігоря Чернігівського.

Для того, щоб зрозуміти всю трагедію князя Ігоря, варто уявити Київську Русь того часу…

Прийнявши «зовні» православну віру, багато людей у душі продовжували залишатись язичниками, не бажаючи виправляти вади своєї натури. Тому-то й точились на Русі безкінечні чвари та міжусобиці, адже замість того, щоб об’єднатися навколо Євангельської Правди та інтересів держави, правителі та їхні підлеглі часто відстоювали інтереси власної кишені або владних амбіцій.

У серпні 1146 року помирає великий князь Київський Всеволод із так званого роду Ольговичів. Професійні опозиціонери та підбурювачі конфліктів – Ольговичі – за свою величезну жагу до влади здобули в народі погану славу. А Всеволод підкріпив це, будучи Київським князем, ще й тим, що дозволив своїм підлеглим фактично розграбувати столицю. Тому-то й не злюбили його кияни.

Тим не менш, коли на Київський престол, згідно із заповітом померлого Всеволода, сів його брат Ігор, кияни спочатку навіть присягнули йому на вірність. Проте клятва ця виявилась лицемірною і тривала лише кілька тижнів – уже невдовзі столичне поспільство запросило правити іншого. А коли князь Ігор вийшов на битву, аби захистити Київ від суперника, кияни зрадили князя та перейшли на інший бік.

Захопленого в полон Ігоря було кинуто в так званий «поруб» – будинок без даху та вікон. Там полонений важко захворів. На подив, Ігор виявився зовсім іншою людиною, аніж його родичі, та вирішив не боротися більше за світську владу.

Єдиним проханням князя було… прийняти чернечий постриг перед смертю, що й було дозволено

Але постригшись у схиму з ім’ям Гавриїл, князь одужав. З юності любив він церковний спів і богослужіння, тому побачив в усьому волю Божу. Колишній можновладець із радістю став на шлях подвижницького життя, виконуючи всі монастирські устави та проводячи дні в пості й молитві.

Знову спрацювала сліпа людська злоба: 2 жовтня 1147 року розлютовані кияни, бажаючи помститись родичам Ігоря, увірвалися до монастиря, не зважаючи на протести митрополита, витягли князя-інока з храму та жорстоко вбили. Але вже невдовзі народ переконався, що вчинив великий гріх над невинним, адже від мощей святого Ігоря віруючі почали отримувати зцілення та благодатну допомогу.

1150 року князь Святослав Ольгович переніс їх до чернігівського Спасського собору. Прославив Бог чудотворінням й ікону Божої Матері, що була прозвана в народі «Ігоревською», біля якої перед смертю молився князь Ігор.

***

Іноді людська ненависть буває сліпою, про що свідчить несправедливе вбивство князя Ігоря. Нам слід зробити з цього головний висновок: бути дуже обережними у своєму ставленні до інших, адже людина, яку ми між собою вже записали до злочинців і засудили, може виявитися насправді святою. А нам потім доведеться відповідати і за ті свої вчинки, і навіть за думки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Благоверный князь Игорь Черниговский — кто он?» — об этом автор романа-дилогии «Великий князь» Юрий Сбитнев


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Святий благовірний князь Ігор ЧернігівськийБлаговірний князь Ігор Чернігівський: із князів – у схимонахи. Чому?

2 жовтня звершується пам’ять однієї з найтрагічніших постатей вітчизняної історії – людини, яка стала жертвою ненависті людей і, пройшовши крізь несправедливу та жорстоку смерть, увійшла до сонму шанованих святих. Але щоб зрозуміти трагедію князя Ігоря, варто уявити Київську Русь тієї доби...Рубрики: Публікації | Святі та подвижники благочестя |

3098 переглядів / Коментарів: 0

Теги: вшанування святих |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru