Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церковні хроніки
БЕЙРУТ. Відійшов до Господа Блаженніший Патріарх Антиохійський Ігнатій IV
06 December 2012 13:59

Блаженніший Патріарх Великої Антиохії й усього Сходу Ігнатій IV

Учора, 5 грудня, у Бейруті на 92 році життя помер Блаженніший Патріарх Великої Антиохії й усього Сходу Ігнатій IV (Хазім). Це сталось в реанімаційному відділенні православного шпиталю Святого Великомученика Георгія, куди Блаженніший Патріарх був доставлений напередодні з діагнозом крововилив у мозок.

+++

Блаженніший Патріарх Ігнатій IV народився 28 серпня 1921 р. у благочестивій православній арабській сім'ї та з ранніх літ відвідував богослужіння, брав участь в церковному житті. Ще в період навчання в університеті в Бейруті, майбутній Патріарх прислуговував в одному з храмів місцевої єпархії спочатку як алтарник, а через деякий час стає дияконом.

В 1942 р. Ігнатій IV був одним із організаторів православного молодіжного руху, який розвивався в Лівані і Сирії під час Другої світової війни. Цей рух додав нові життєві сили всій Антиохійській Церкві і сприяв збільшенню кількості молоді в Церкві. В 1945 р. він відправляється до Парижа, де навчається в Богословському інституті.

Після повернення на Близький Схід засновує в Лівані Православну богословську семінарію при Баламандському монастирі. В 1953 р. він виступає одним із засновників Синдесмоса — Всесвітнього об'єднання православної молоді і богословських шкіл. В 1961 р. Ігнатій IV стає єпископом, а в 1970 р. — Митрополитом Латакійським.

2 липня 1979 року стає Патріархом Антиохійськім, третім по диптиху Православних Церков після Патріархів Константинополя і Олександрії.

+++

У день кончини Патріарха Великої Антиохії й усього Сходу Блаженніший Митрополит Володимир висловив співчуття Церкві Антиохії з приводу її втрати: «Життєвий шлях спочилого Первосвятителя завжди слугував прикладом щиросердної християнської любові, яка була джерелом його християнського подвигу, тих невтомних та самозречених трудів, якими він відстоював інтереси віруючих, як добрий пастир, готовий покласти душу свою за овець Христового стада (Ін. 10, 11). Як і його славнозвісний попередник – священномученик Ігнатій Антиохійський, Блаженніший Патріарх Ігнатій IV був ревним молитвеником за багатостраждальний сирійський народ та розповсюджував світло Христової Проповіді», – зокрема йдеться у зверненні Блаженнішого Митрополита Володимира до Священного Синоду Антиохійської Православної Церкви.  

+++

Антиохійська церква — одна з найдавніших християнських церков східного обряду. Заснована була апостолами Петром і Павлом. Її канонічна територія — Сирія, Ліван, Месопотамія. Богословська школа відома багатьма видатними проповідниками. Серед них — святитель Іоанн Златоуст, преподобні Іоанн Дамаскін, Ісаак та Єфрем Сирін.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

БЕЙРУТ. Відійшов до Господа Блаженніший Патріарх Антиохійський Ігнатій IV

Учора, 5 грудня, на 92 році життя у реанімаційному відділенні помер Предстоятель Антиохійської Православної Церкви. Рубрики: Події на часі | Церковні хроніки |

1554 переглядів / Коментарів: 0


Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru