Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Актуальний коментар
Архієпископ Митрофан: «Відсутність конфліктів між православними та греко-католиками в Галичині ще не означає, що проблем з УГКЦ взагалі немає»
13 June 2013 17:45

З 5 по 12 червня 2013 року в Україні з офіційним візитом перебував Голова Папської Ради зі сприяння християнській єдності та співголова змішаної Міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами кардинал Курт Кох. Під час візиту кардинал Кох відвідав Києво-Печерську Лавру, зустрівся з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, виступив із лекцією в Київській духовній академії.

Редакція порталу «Православіє в Україні» звернулась до Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви архієпископа Луганського і Алчевського Митрофана з проханням розповісти про підсумки цього візиту. Нижче подаємо коментар владики Митрофана:

 — Кардинал Курт Кох очолює одну з дікастерій Римської курії, а саме Папську Раду зі сприяння християнській єдності. Ця Рада є постійно діючою структурою, яка курує зв’язки Католицької Церкви як із Православними та Дохалкідонськими Церквами, так і з протестантськими конфесіями. Тому візит кардинала Коха в Україну є знаковою подією. Сподіваємося, що гість мав змогу ознайомитися зі специфікою релігійного життя в Україні, наочно побачити ті здобутки та проблеми, які існують у нашій країні у відносинах між християнськими конфесіями.

Для Української Православної Церкви візит кардинала Курта Коха був доброю нагодою донести до керівництва Католицької Церкви свою позицію щодо актуальних питань католицько-православних взаємин в Україні.

Зокрема, кардинал був прийнятий Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром. Його Блаженство поділився з кардиналом Кохом своїм баченням проблем та перспектив міжхристиянських відносин як в Україні, так і в світі загалом.

Також пройшла робоча зустріч Голови Папської Ради з Керуючим справами УПЦ митрополитом Бориспільським Антонієм. На цій зустрічі відбулася відверта розмова про ті проблеми, які сьогодні виникають у взаєминах між православними і католиками в Україні.

Переважна більшість католиків, які мешкають в Україні, це католики східного обряду, які входять до складу Української Греко-Католицької Церкви. Взаємини між православними та греко-католиками в Україні мають непросте минуле. Маємо визнати, що в нашій історії, починаючи з кінця XVI ст., ми зустрічаємо більше прикладів конфліктів та протистоянь між православними та греко-католиками, аніж прикладів мирного співіснування та співпраці.

Дякувати Богу, сьогодні між нами вже немає таких гострих протистоянь, які траплялися ще 20 років тому. Зокрема, в Галичині, де, перш за все, і мали місце зіткнення на релігійному грунті, сьогодні ситуація стабілізувалася. До речі, нещодавно про це сказав і митрополит Бориспільский Антоній. Хоча, звісно, що відсутність гострих конфліктів між православними і греко-католиками в Галичині, ще не означає відсутності проблем у відносинах з УГКЦ взагалі.

Блаженніший Митрополит Володимир у своїй доповіді на останньому Архієрейському Соборі у Москві зазначав з цього приводу: «На відміну від 1980-90-х років, взаємовідносини між православними і греко-католиками в Україні в цілому є не такими напруженими. Виникають лише окремі непорозуміння, головною причиною яких, на наш погляд, є спроби Греко-Католицької Церкви створювати і розвивати свої структури в регіонах, де переважає православне населення. Слава Богу, сьогодні нам вдалося не допустити порушень громадського порядку і конфронтацій на релігійному грунті. Однак, небезпека виникнення такого протистояння зберігається».

Отже, останнім часом ми спостерігаємо конфліктні ситуації не в Галичині, а в інших регіонах, зокрема, в Центральній та Східній Україні. Мені вже доводилося робити офіційні заяви про такі конфлікти. На жаль, ми поки ще не можемо сказати, що керівництво УГКЦ бере до уваги позицію нашої Церкви. Зокрема, місяць тому, 9 травня 2013 року, Предстоятель УГКЦ Верховний архієпископ Святослав Шевчук у своїй промові на ІІ Конгресі мирян Києво-Галицької митрополії УГКЦ досить відверто заявив, що пріоритетом для УГКЦ сьогодні є «євангелізація у Східній Україні».

Звісно, ми не заперечуємо права УГКЦ опікуватися своїми вірними, які компактно проживають у різних регіонах України. Однак, ми наполягаємо на тому, що в Україні слід дотримуватися тих домовленостей, яких досягнуто в православно-католицькому діалозі. А саме – ми маємо запобігати випадкам прозелітизму, тобто переманювання православної пастви до лона УГКЦ. На жаль, такі випадки мали місце.

Під час зустрічей представників УПЦ із Головою Папською Ради зі сприяння християнської єдності вдалося відверто обговорити ці проблеми. З боку кардинала ми побачили розуміння всієї складності конфесійної ситуації в Україні. Сподіваємося, що візит кардниала Коха в Україну буде сприяти вирішенню проблемних питань у взаєминах між нашими Церквами.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Архієпископ Митрофан: «Відсутність конфліктів між православними та греко-католиками в Галичині ще не означає, що проблем з УГКЦ взагалі немає»

З 5 по 12 червня 2013 р. в Україні з офіційним візитом перебував Голова Папської Ради зі сприяння християнській єдності та співголова змішаної Міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами кардинал Курт Кох.Рубрики: Актуальний коментар | Актуальний коментар |

3301 переглядів / Коментарів: 0

Теги: УГКЦ | Голова Папської Ради зі сприяння християнської єдності | Відносини між УПЦ і УГКЦ | Архиепископ Митрофан (Юрчук) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru