Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Актуальний коментар
Архієпископ Антоній (Паканич) про реорганізацію благочинь: «Управління парафіями м.Києва має стати зразком для організації внутрішнього життя в інших єпархіях»
07 November 2012 16:24

1 листопада 2012 року у Київському Свято-Пантелеімонівському монастирі (Феофанія) під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви відбулось зібрання благочинних міста Києва. Зокрема, під час засідання Блаженніший Владика оголосив прийняте ним рішення про реорганізацію існуючого адміністративно-територіального розподілу благочинь столиці.

Указом Блаженнішого Митрополита Володимира загальний контроль за виконанням цього рішення покладено на Першого вікарія Київської Митрополії, Керуючого справами Української Православної Церкви архієпископа Бориспільського Антонія. Портал «Православіє в Україні» звернувся до владики з проханням прокоментувати ці важливі зміни.


— Владико Антонію! Чому виникла потреба у реорганізації київських благочинь?

— Сьогодні у місті Києві нараховується близько півтора сотні діючих парафій Української Православної Церкви. Це досить велика цифра. Якщо Ви подивитесь сучасну статистику, то дізнаєтесь, що навіть не в кожній єпархії нашої Церкви нараховується така кількість релігійних громад. Ці парафії розташовані не просто в найбільшому місті країни, а в її столиці. Це все вносить свою специфіку в організацію парафіяльного життя міста Києва.

Ефективне керівництво київськими парафіями — це непросте завдання, яке ставить перед нами час. Візьму на себе сміливість сказати, що управління парафіями міста Києва має стати зразком для організації внутрішнього життя в інших єпархіях.

Сьогодні стало очевидним, що існуючий церковно-адміністративний устрій у столиці потребує вдосконалення. Тому Блаженніший Митрополит Володимир запропонував провести певну реорганізацію київських благочинь.

— А який адміністративно-територіальний устрій мали парафії Києва до здійснення реформи?

— До проведеної реорганізації всі парафії Києва були поділені на 7 благочинних округів. Окремо існували кладовищенське (при кладовищах у межах міста) та лікарняне (при медичних закладах та лікарняних установах у межах міста) благочиння. Отже, до 1 листопада 2012 року загалом у Києві діяло 9 благочинь. Цей розподіл існував уже багато років.

Зростання кількості парафій, а також постійне збільшення кількості парафіян наших храмів само собою поставило питання про перегляд такого територіального розподілу. Крім того, слід мати на увазі, що у столичному місті з населенням у три мільйони людей постійно виникає потреба у створенні нових громад, будівництві нових церков, посиленні місіонерської діяльності наших священників.

— Що тепер змінилося в цьому устрої?

— На думку Його Блаженства, щоб благочиння ефективно діяло, воно має об’єднувати не більше 10-12 храмів. Ті благочинні округи, що діяли до 1 листопада, значно перевищували цей кількісний бар’єр. До того ж, територія, якою мав опікуватися один благочинний, виявлялася занадто великою для ефективного здійснення нагляду за парафіяльним життям.

Виходячи з цього, Блаженніший Митрополит Володимир видав розпорядження про розформування існуючих благочинних округів та утворення 12 благочинь, які відтепер співпадають із територіально-адміністративними межами районів міста.

У межах Дарницького і Шевченківського районів міста створено навіть по 2 благочиння. Також продовжують функціонувати утворені раніше лікарняне і кладовищенське благочиння. Тобто на сьогодні загальна кількість благочинь у місті Києві становить 14.

— А монастирські храми не входять до цієї структури?

— Ні, вони не виокремленні в межах Києва. Усі чернечі спільноти ще раніше були об’єднані в окреме монастирське благочиння, яке охоплює територію всієї Київської єпархії. Звісно, що управління монастирями суттєво відрізняється від керування парафіями, тому воно здійснюється окремо.

— Які завдання поставлені сьогодні перед благочинними?

— Перш за все, Блаженніший Владика доручив благочинним провести ретельний облік усіх зареєстрованих релігійних громад Української Православної Церкви в межах своїх благочинь. Відомо, що існують громади, які не мають храмів і наразі не ведуть їх будівництво. Ми маємо з’ясувати причини цього, зрозуміти, у чому тут проблема? Яку цим парафіям слід надати допомогу? Але спочатку має з’явитись оновлений загальний реєстр громад і храмів міста Києва, який би містив відомості про основні характеристики парафій та про їх конкретні проблеми.

Наступне завдання — це перевірка статутних документів парафій і приведення їх у відповідність до чинного законодавства. Благочинні мають з’ясувати, які існують проблеми на місцях, зокрема, з користуванням земельними ділянками та приміщеннями. Разом з тим, благочинні повинні перевірити документи усіх священнослужителів про призначення їх на конкретне місце пастирського служіння.

Ну і, звісно, головними постійними завданнями благочинних, визначеними, до речі, у Статуті нашої Церкви, є турбота про чистоту православної віри та гідне церковно-моральне виховання віруючих, нагляд за правильним і регулярним здійсненням богослужінь, за порядком у храмах, за станом церковної проповіді, поради духовенству щодо виконання своїх священицьких обов’язків та достойного ведення особистого життя, нагляд за будівництвом і ремонтом церковних споруд.

Під час наради 1 листопада Його Блаженство запропонував запровадити регулярну звітність про виконану роботу на парафіях.

Хоча за останні роки в Києві постійно будуються та освячуються нові храми, все ж і сьогодні є райони, де існує потреба у храмобудівництві. І саме отцям-благочинним необхідно ініціювати та організовувати підготовку до будівництва храмів у таких місцях. Наша мета має полягати в тому, щоб кожна людина, в якому б районі столиці вона не мешкала, могла легко дістатися до православного храму, аби там знайти духовну підтримку.

— Дякуємо Вам, владико, за розмову!


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

Архієпископ Антоній (Паканич) про реорганізацію благочинь: «Управління парафіями м.Києва має стати зразком для організації внутрішнього життя в інших єпархіях»

Портал «Православіє в Україні» звернувся до владики з проханням прокоментувати зміни в адміністративному розподілі благочинь столиці.Рубрики: Актуальний коментар | Актуальний коментар |

1409 переглядів / Коментарів: 0

Теги: монастирі та храми Києва | Митрополит Антоний (Паканич) |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru