Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » За розділами » Церква і культура«450-ліття Пересопниці намагаються використати для подальших розділень» — протоієрей Миколай Данилевич
12 August 2011 14:23

«Після всього того, що наша Церква зробила для Пересопницького Євангелія, говорити про те, що представників УПЦ не можна пускати на урочистості з нагоди святкування 450-ліття цього Євангелія, є щонайменше грубою невдячністю і публічною зневагою Української Православної Церкви», — прокоментував звернення низки громадських організацій Рівненської області до Президента України В.Ф. Януковича з проханням не допустити на святкування 450-ліття Пересопницького Євангелія духовенство УПЦ МП секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич.

Крім того, проект видання факсимільної копії Пересопницького Євангелія, як зауважив священик, «покликаний об’єднувати Україну й пропагувати українську духовну культуру. Саме тому нам дуже жаль, що деякі сили паразитують на цьому й використовують цю благородну ідею для подальших розділень на свою користь».

Українська Православна Церква не лише була ініціатором і сприяла у 2008 році виготовленню факсимільної копії Пересопницького Євангелія, що дозволило зберегти й популяризувати Євангеліє, але й провела ряд презентацій цієї національної святині закордоном. Завдяки цим презентаціям про Україну та її духовну культуру дізнались у провідних наукових і культурних центрах світу.

Стосовно питання мови Пересопницького Євангелія, що викликало також обурення, то протоієрей Миколай зауважив, що написане воно не живою українською мовою, як стверджується у згаданому зверненні, а головним чином церковно-слов’янською мовою з елементами тогочасної української мови. Тому, перш ніж робити робити подібні заяви, представникам інтелігенції Рівненської області слід було б хоча б потримати в руках Пересопницьке Євангеліє, виготовлене силами УПЦ.

Зупинився також і на так званій «неблагодатності» української мови, про яку пишуть обурені рівненські інтелігенти, наголосивши, що саме тінь розколу компрометує українську мову в очах деяких вірних нашої Церкви. Якби не розкол, то питання української мови в церковному й богослужбовому вжитку не було б таким гострим, яким воно є сьогодні.

Детально читайте в актуальному коментарі «Жодна конфесія України не зробила більше для популяризації Пересопницького Євангелія, ніж УПЦ, тому нас обурюють заяви на кшталт» — протоієрей Миколай Данилевич про звернення рівненської інтелігенції до Президента України.


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

«450-ліття Пересопниці намагаються використати для подальших розділень» — протоієрей Миколай Данилевич

Громадські організації Рівненщини виступили з проханням не допустити на святкування духовенство УПЦ МП, хоча саме УПЦ є ініціатором популяризації цього Євангелія.Рубрики: Події на часі | Церква і культура |

1771 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Протоієрей Миколай Данилевич | Пересопницкое Евангелие |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі

Цікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru