Партнери
    Вхід на сайт   >>
Розгорнути меню

підписати
відписати
  Головна » Наші статті » Святі та подвижники благочестя

3 фото

1

2

3


10 років поруч з преподобним Алексієм Карпаторуським: життя у монастирі Апостола Закарпаття
24 October 2011 12:55
Протоієрей Іоанн Шандра

У Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карпутлаш свято – 21 жовтня виповнилося 10 років з дня прославлення у лику святих подвижника Закарпатської землі та сповідника Православної віри преподобного Алексія Карпаторуського (Кабалюка).

У день торжеств прославлення апостола Закарпаття до його святих мощів зібралося більше сорока тисяч людей з усіх куточків нашого краю, близького та далекого зарубіжжя.

Свого часу преподобний Алексій ходив до людей і наставляв у основах спасительної Православної віри, а сьогодні багато паломників приїздять та приходять у цей монастир для того, щоб помолитися святому та попросити у нього допомоги у духовному та тілесному зціленні.

ставляться тут до всіх однаково – з християнською любов’ю

За роки відбудови монастир зміцнів як духовно так і ззовні – будується новий храм, територія облагороджується та ведеться пастирська опіка прочан. Зараз намісником монастиря є молодий і енергійний, а головне турботливий архімандрит Адріан (Малета).

Отець настоятель прийняв іночеський чин у ранньому віці (йому було трохи більше 14). Насельники кажуть, що отець Адріан у монастирі і настоятель, і експедитор, і займається доставкою всього необхідного для будівництва та монастирського господарства, а також є духовним отцем для насельників. Зараз він опікується 15 насельниками святої обителі. У день мого приїзду через особисту зайнятість отець настоятель благословив поговорити про стан монастиря із благочинним обителі.

Ігумен Матфей (Різак) радо побесідував зі мною, а його розмова була наповнена мудрості не вивченої з книг, а засвоєної під час клопіткої роботи з людьми, які приходять у монастир та шукають тут як духовного, так і тілесного (фізичного) зцілення.

Зі слів отця Матфея, до монастиря приходить багато людей, яких ніхто не питає звідки вони прийшли чи для чого: ставляться тут до всіх однаково – з християнською любов’ю. Проте, інколи зразу, інколи пізніше, дізнаються, що географія прочан досить широка. Люди йдуть, починаючи з глибин Росії і закінчуючи країнами Європи. Дуже багато людей із Закарпаття відвідують цю святиню, особливо у літній період відпусток.

За 10 років монастир ззовні став ще красивішим. Його прикрашує ще один новозбудований храм на честь прп. Алексія Карпаторуського та новозбудована дзвіниця.

Продовження читайте – у жовтневому номері газети «Православне Закарпаття»


Код для вставки у блог / сайт

Переглянути анонс

ігумен Матфей (Різак)10 років поруч з преподобним Алексієм Карпаторуським: життя у монастирі Апостола Закарпаття

Свого часу преподобний Алексій ходив до людей і наставляв у основах спасительної Православної віри, а сьогодні багато паломників приїздять та приходять в обитель, щоб помолитися святому та попросити у нього допомоги у духовному та тілесному зціленні.Рубрики: Публікації | Святі та подвижники благочестя |

2216 переглядів / Коментарів: 0

Теги: Преподобний Алексій Карпаторуський (Кабалюк) | монастирі та храми України |
Додати свій коментар

Версія для друкуВерсія для друку

Корисна стаття?

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.


Попередні матеріали
Також у розділі
Статті цього автора


Найцікавіше з архівів сайтуЦікаві статті
 

Шукайте нас у соціальних мережах та приєднуйтеся!

facebook twitter

vk

раскрутка и продвижение сайтов Ми в ЖЖ:  pvu1

Add to Google - додати в iGoogle

Ми на 


Православіє в Україні

Усе про життя Української Православної Церкви

добавить на Яндекс© Усi права на матерiали, що опублiкованi на сайтi, захищенi згiдно з українським та мiжнародним законодавством про авторськi права. У разi використання текстiв з сайту в друкованих та електронних ЗМI посилання на «Православіє в Україні» обов`язкове, при використаннi матерiалiв в Iнтернетi обов`язкове гiперпосилання на 2010.orthodoxy.org.ua. Адреса електронної пошти редакцiї: info@orthodoxy.org.ua

    Рейтинг@Mail.ru